Ragbisté Sparty a Pragy se v roce 2022 spolu utkali pětkrát a hádejte, kdo pětkrát vyhrál?

O malou rekapitulaci  z tohoročních utkání vysočanských derby  SPARTA - PRAGA se pokusil současný trenér Sparty a také někdejší kouč Pragy Eduard Krützner junior.

Jak říkám ...
   Jsem trenérem Sparty od začátku tohoto roku a  s Pragou  se Sparta utkala v roce 2022  pětkrát. Šlo o dvě extraligová utkání a o tři odehraná v rámci Pohár XV ČSRU. Všechna utkání byla vítězná pro Spartu," bilancuje úspěchy ragbistů Sparty, kteří v jednokolové lize skončili třetí a v Poháru se probojovali do finále právě přes semifinalové derby s odvetou Eduard Krützner junior.

Bilance vzájemných utkání Sparty a Pragy



Sparta  26 : 13 Praga
Sparta 42 : 7 Praga
Sparta 50 : 21 Praga
Sparta 19 : 11 Praga
Praga   22 : 29  Sparta


   Pohár starosty Prahy 9 byl tak po celé herní období v držení Sparty. A protože se jen jednou hrálo na hřišti Pragy, byl Vysočanský pohár jen na jedno odpoledne pro toto utkání přenesený o asi tři kilometry proti proudu Rokytky. Nejvyrovnanější zápas z těch pěti byl ten poslední v play off poháru. Utkaní se i tak hrálo s  častými chybami, což  v tak vypjatých zápasech o postup do finále bývá. .
V play off Sparta utká s Říčany.  Sparta byla v prvním i druhém pohárovém utkání lepším týmem. Ve druhém  sparťané odskočili až na rozdíl 8:29, ale  Praga v závěru dotahovala, až konečný výsledek 22:29  byl pro nás vlastně pohodlným konečným vítězným náskokem o 15 bodů. Myslím si, že Sparta měla lepší a agresivnější obranu, hrála také více celoplošně. Ale aní Praga nehrála to poslední utkání špatně. Měla tradičně dobré nesené míče po autech, ale když hrála přes útok, byla nevýrazná."

    Ani jeden z týmů nemohl bohužel nastoupit pro zranění do play off v plných sestavách.  Praga to řešila nasazením juniorů ale i opravdových veteránů. Sparta pustila do boje své juniory. Nejstarším hráčem na hřišti byl pak Pavel Syrový(46 let), který  dal sice pětku, ale také jednu zavinil, když zbytečnou diskuzí s rozhodčím zapřičinil  TK a následně položila mlýnová spojka Sparty M. Čížek pětku, která způsobila ten odskok na důležitých 8 : 29 ve prospěch Spartu," uzavřel komentář k derby odehraných v roce 2022 Sparta - Praga trenér Sparty Eduard Krützner junior.





Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?

Více na facebookovém profilu webu Ceskeragby.cz  ...  Zde 





(Eduard Krützner junior pro Ceskeragby.cz, foto: Petr Skála)