Ragbisté Sparty jsou ve finále Poháru XV po výhře nad omlazenou i postaršenou Pragou 29:22

Není to hloupost, ale když  jeden ze čtyř nejlepších účastníků  Poháru XV  Praga Praha provede   před  semifinalovou  odvetou se Spartou Praha tak rázné změny v sestavě, že věkový rozdíl mezi nejmladším Plíhalem (2005) a nejstarším Syrovým (1976) je 29 let, tak to není nic jiného než současné omlazení ale také  postaršení sportovního kolektivu.

Pohledem na soupisku hráčů s letopočty jejich narození s pozorováním s tím, jak všichni  hráli, museli soudní diváci  dospět ke zjištění, že ti  nejstarší tam na hřišti nebyli vůbec do počtu ale spíše  naopak  patřili ke klíčovým borcům.

Praga v dalším letošním už pátém vysočanském derby brzo po položené pětce vedla 5:0, ale jejich soupeř také svým sídlem od Rokytky však převzal vedení a vedl 8:5. Pragovka sice vyrovnala, ale těsně před půlí získala vedení zpět Sparta 8:15.

Druhá půle byla ve znamení sparťanských útoků. Hráči druhého nejstaršího klubu v Praze založeného v roce 1928 přidali další dvě položené pětky, ale protáčení ukazatele skore se nezastavilo na skore 8:29.  Poslední minuty zápasu se Praga zvedla k dotahování. Sportovni ředitel klubu a bývalý reprezentant Pavel Syrový při svém věku 46 let položil asi raritní pětku Pragy, aby jeho příklad následoval další jeho o mnoho let mladší spoluhráč. Dalšímu dotahování k bodovému  zisku Sparty  pragovákům zabránil čas osmdesáti minut vymezený pro hru se šišatým míčem. Sparta po vítězství 29:22 si zase převzala Vysočanský pohár, který se několik hodin provětral na hřišti Pragy, kde se o něj hrálo v soutěži,  která vyrábí  rarity hodné k záznamu v podobě  věkových rozptylů mezi nejmladším a nejstarším hrajícím hráčem  ze soupisky a bodování borcem, který ty pětky v týmu mužů pokládá úctyhodných 28 let. 

Finále Poháru XV Říčany - Sparta se odehraje 19. listopadu 2022 v Praze na Markétě. 
   Ragby                                                                                                    

Semifinále poháru XV mužů

Praga Praha - Sparta Praha 22:29 (8:15) pětky: 3:4(Petr Skála pro Ceskeragby.cz, foto: Petr Skála)