Ragbisté Sparty si po vysočanském derby s Pragou ponechali starostův pohár

Derby mezi pražskými ragbyovými celky Spartou a Pragou se již několik let hrají současně i jako klání o Vysočanský pohár a vůbec nezáleží,  v jaké je to soutěži. Třeba, když se v době covidu  hrál jakýsi prozatimní pohár, se tato forma soutěžení dala omluvit sportovní dění ovlivňující pandemií, ale   proč v současné době dlouholeté marné hledání vhodného podzimního soutěžení vyústilo až v  jakýsi Pohár XV, který trefně Karel Gaman na webu RC Havířova nazval soutěž - nesoutěž, zůstane nevysvětlitelnou záhadou. 

Proto o Vysočanský pohár vysočanští ragbisté hráli tentokrát ve čtvrtek 22. září 2022 v rámci, jak už víte,  záhadného Poháru XV.  Zbývá už jen vysvětlit,  proč se derby hrálo ve všední den a večer?  Hrálo se tak  na přání Sparty Praha, neboť v sobotu 24. září 2022, což byl oficiální termín zápasu, bude na Podvinném Mlýně probíhat nějaká jiná neragbyová akce.  Starostův Pohár má  v držení Sparta Praha  a lze tvrdit, že v poslední době  a až na výjimky téměř dlouhodobě. Ke změne nedošlo ani po tom posledním derby, které se hrálo za umělého osvětlení na hřišti na Podvinném Mlýně.

Zápas u Rokytky se dlouho hrál bez bodů a mírně favorizovaná Sparta dlouho  nevěděla, jak se zbavit dotírajících soupeřů a jak je přelstít a zároveň neinkasovat body. Spartě se podařilo  z náhodného útoku bodovat  a poločas na pětky  už vyhrávala 3:1.

Po přestávce se osmělil i hostující tým, snížil rozdíl skore na deset bodů, ale závěr  utkání patřil důraznější Spartě, která Pragovce položila po sečtení celkem osm pětek.

Po utkání převzali borci Sparty od místostarosty Prahy 9 mimo jiné i pro věci sportovní Adama Važanského Vysočanský pohár, aby se poté  s ním tedy s pohárem a s místostarostou akteři vyfotografovali. Byla všem zima a bylo  17 hodin před začátkem voleb mimo jiné i do zastupitelstva pražské devítky.  Praha  22. září 2022

Pohár XV   skupina  A

Sparta Praha - Praga Praha  50:21  (19:7)
pětky 8:3


(Petr Skála pro Ceskeragby.cz, foto: Petr Skála)