Ragbisté Vyškova si po výhře nad Tatrou 31:28 zajistili účast v play off. Čeká je však doma Sparta

O maximální počet sedmi  bodů, které lze v českých ragbyových soutěžích z jediného utkání získat do tabulky,  si rozdělily  po extraligovém utkání dohrávaného šestého kola ragbistů Tatra Smíchov - Vyškov 28:31 klubové týmy takto. Vítězný Vyškov ke čtyřem bodům za výhru získal ještě jeden bonusový bod za pět položených pětek, ale s prázdnou neodešli ani borci Tatry, kteří jeden bonusový bod dostali za porážku rozdílem méně než sedmi bodů a druhý bod také za počet u Tatry jen čtyř položených pětek.

Výsledek utkání Tatra - Vyškov kolo před koncem základní části extraligy rozhodl o čtveřici týmů, které budou hrát play off  Říčany, Vyškov, Tatra a Sparta a o druhé čtveřici, která bude hrát o záchranu v soutěži Slavia Praha, Dragon Brno, Praga Praha a Zlín.

Utkání, při kterém se v plném počtu hráčů hrálo jen do 19. minuty zápasu a pak ještě deset minut před koncem poločasu, bylo uděleno celkem sedm karet v poměru  červených karet Tatra - Vyškov 2:1 a v poměru žlutých karet 2:2. Diváci také kromě  bojovného ragby viděli celkem devět pětek,  i když z nich  ta jedna vyškovská byla trestná. 

Zajímavostí byla akce pořadatelů, kteří s kbelíky na vodu se snažili před zápasem snížit hladinu neprosáklé vody v louži  v rohu ragbyového hřiště Tatry.Další zajímavostí byl  ragbyovým magazínem Ceskeragby.cz zjištěný nejmladší divák v hledišti ragbyového utkání Tatra - Vyškov, kterým byl teprve dvoutýdenní Oliver Hošek, synek v anketě Ragbista roku 2022 nejlepšího česky hovořícího hráče Dana Hoška, který se na ragby vypravil s maminkou Olivera a se světlemodrým kočárkem, ve které svoji  první návštěvu ragbyové hřiště Oliver prospal.


  Jak říkám ...

"Pro nás je výhra nad Tatrou velmi důležitým vítězstvím, kterým jsme si zabezpečili účast v play off. Abychom na semifinále nemuseli jet do Říčan, tak nám dokonce stačí v posledním utkání základní části se Spartou jen remizovat. I když jsme nakonec nad Tatrou v Praze vyhráli, nemám z průběhu  zápasu vůbec dobrý dojem, neboť rozhodčí Tůma udělil třem hráčům  červené karty v poměru 2:1 pro Tatru a další žluté karty, takže se dlouho hrálo i o třinácti hráčích na obou stranách," řekl po utkání kouč Vyškova Pavel Pala, jediného českého extraligového týmu, ve kterém nehraje žádný cizinec jako v ostatních sedmi týmech, které hrají extraligu.

"Jsem smutný z výsledku i z průběhu zápasu, který jsme si prohráli naší hrou v prvním poločase, kdy jsem dosatali tři pětky a to rozhodlo o porážce. Poslední utkání základní části odehrajeme v Brně s Dragonem a pokud tam vyhrajeme, vyhneme se v semifinále Říčanům," řekl po utkání kouč Tatry Jan Oswald.
Praha 15. dubna 2023      Ragby                                                                                                

Extraliga ... 6. kolo

Tatra Smíchov - Vyškov  28:31  (13:19) 

Pětky  4:5  * Žluté karty  2:2 * Červené karty 2:1 *  Rozhodoval: Tůma * Body do tabulky  2:5

Aktuální tabulka

1. Říčany               6   6  0  0     232:43     28
2. Vyškov               6   4  0  2     200:119   21             
3. Tatra Smíchov    6   4  0  2     168:95    21
4. Sparta Praha     6   4  0  2     118:105   19


5. Slavia Praha     6   2  0  4     129:127   13
6. Dragon Brno      6   2  0  4     108:165   10

7. Praga Praha      6   1  0  5      91:185    6
8. Zlín                    6   1  0  5      68:274    4 

Program sedmého kola 6. května 2023

Praga - Zlín
Slavia Praha - Říčany
Dragon Brno - Tatra Smíchov
Vyškov - Sparta Praha
	


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde . 


(Petr Skála pro Ceskeragby.cz a SportovniListy.cz, foto: Petr Skála a Miloš Březina)