Ragbisté Vyškova výhrou nad Říčany si patrně potvrdili druhé místo v tabulce

Výsledky předposledního kola  nejvyšší soutěže ragbistů patrně rozhodly, že se při play off mezi  semifinalové hostile zařadí i Vyškov.  K jasným  vítězům  základní části k ragbistům Pragy, na jejímž hřišti v  semifinále nastoupí  po čtrnáctém kole  čtvrtý tým z pořadí, se přidal i Vyškov, kam pojede zase třetí tým ze základní části. Rozhodla o tom výhra Vyškova nad Říčany. O  soupeřích Pragy a Vyškova  v semifinále play off  se rozhodne v přímém souboji  čtrtnáctého kola Tatra Smíchov - Říčany. Ragbisté poraženého týmu ušetří za cestování na Moravu. Ale nepředbíhejme. Ještě nevíte, jak dopadlo třinácté kolo.

Příznivci ragby v Praze si první květnovou sobotu mohli vybrat ze svou zápasů, které začínaly ve stejnou dobu.Slavia Praha hostila Pragu a i po výpadcích mistrovského týmu v začátcích zápasů s Tatrou a s Říčany málokdo předpokládal, že by Praga prohrála. Diváci sice viděli v Edenu sedm pětek, ale neviděli pěkné ragby.  Slavie se zoufale bránila a Praga zase nehrála moc kolektivně.

Českeragby.cz bylo na místě děje ...

"Zápas asi nebyl moc velkou propagací ragby, ale  tu asi ani diváci nepředpokládali, že ji tady uvidí.Když už bylo jasné o výsledku, tak  jsme prostřídali zkušené hráče za mladé hráče a pozorovali, jak si povedou," přiznal kouč Pragy Eduard Krützner."Škoda, že nám nevyšel podzim. Při současné formě bychom i  v play off nebyli mohli mít ambice na  na postup do finále. Tatru, která to play off bude hrát,  jsme docela snadno porazili," řekl pro Českéragby.cz kouč Sparty Petr Okleštěk."Bylo to vyrovnané utkání od začátku až do konce. Říčany vedly, ale  nám se podařilo do poločasu obrátit skore a vítězství si nakonec udržet. Věděli jsme, že pokud chceme pokračovat v play off až do finále, musíme semifinále hrát doma a tudíž skončit na druhém místě. Na třetí Říčany již nyní máme tříbodový náskok," prohlásil po utkání kouč Vyškova Martin Hudák.Zrcadlo výsledků ...

Dragon Brno - RK Petrovice     53:10 (32:10)  *   pětky  7:2
Slavia Praha - RC Praga     10:31 (  5:12)     *   pětky  2:5
Mountfield Říčany - JIMI RC Vyškov       5:11 (  5:  8)     *   pětky  1:1
Sparta Praha - Tatra Smíchov     37:22 (19:15)     *   pětky  5:3


Aktuální tabulka ... 


(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)