Ragby si alespoň na chvilku ve Stromovce zahrály i Klára a Adéla v kožíšcích králíků

Neděle 8. srpna 2021 byla nejenom poslední den olympiády v Tokiu, ale   byla i  posledním dnem, kdy  fungoval  Olympijský festival v Praze ve Stromovce.

Ten den patřil na festivalu  k těm rodiči a dětmi hojně navštěvovaným a není divu. Probíhala zde celá řada soutěží a atrakcí a děti si mohly zkusit zahrát několik her a využily k tomu z nabídky mnoha sportů. Mezi nimi bylo i ragby, které bylo k mání u stánku, jehož provoz zajišťovaly pražské kluby. 


SportovniListy.cz byly a Ceske ragby bylo na místě děje ...Využili jsme ochoty dvou děvčat Kláry a Adély navlečených do kožíšků pohádkových králiků a na chvilku je odvedli od stánku České televize, abychom je pak  v jejich přítomnosti  vyfotografovali  s dětmi a s ragbyovými instruktory ze Slavie Praha s Maxmiliánem a Matějem.  


"O víkendu jsme se nezastavili. Děti měly zájem o kopání na branku a velkou pozornost věnovaly i nárazům  do tréninkových narážečů, které se využívají při tréninku rojníků," komentoval víkendové návštěvy u ragbyového stánku  hráč mládežnického týmu nejstraršího klubu v zemi Slavie Praha Maxmilián. 
V pozadí za skupinkou dětí s králíky je vidět i popisovaný zájem děti  srazit se s narážečem v podobě vycpaného válce, který slouží ragbistům třeba při tréninku skládání. 

 

(Petr Skála, Ceskeragby.cz, foto:Petr Skála)