Ragby sledují i Janek Ledecký, Žaneta Peřinová, Petr Bříza a Jaromír Nohavica

Janek Ledecký zpěvák, skladatel, kytarista a v době studií i ragbista
  Ragby jsem hrál v době studií na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a to za tehdejší vysokoškolský tým Humanitu Praha. Hrál jsem v útoku a docela se mi to v té době líbilo.  Po skončení školy jsem se věnoval už  softbalu, ale to neznamená, že jsem na ragby zanevřel. V současné době, když mám čas, tak se dívám na přenosy z Mistrovství světa a ta utkání, která jsem viděl, se mi moc líbila. Byla to skvělá  podívaná,"  řekl pro Ceskeragby.cz o koncertu v Praze v Modřanech 16. září 2023 Janek Ledecký.


Žaneta Peřinová   sportovní redaktorka České televizeMé první osobní setkání s ragby bylo náhodné, když mne před lety  narychlo povolali po dopolední službě ve studiu  na reportáž z republikového šampionátu v sedmičkovém ragby žen. Setkala  jsem se tam tehdy s milými lidmi, hlavně  s hráčkami, které mi vše důležité vysvětlily, takže ta reportáž nakonec dopadla na to, že jsem na ragby byla tehdy poprvé, docela dobře. Vím, že ragby u nás hrají vyhradně amatéři a amatérky a pokud se  podařilo  českým ragbistkám vybojovat v sedmičkovém ragby na Evropských hrách bronzové medaile, tak to byl  skutečně obdivuhodný úspěch," řekla  pro Ceskeragby.cz začátkem září 2023 Žaneta Peřinová

Petr Bříza  bývalý hokejový brankář, místopředseda mezinárodní hokejové federace IIHF
Ragby jsem poznal už v minulém století   jako dvanáctiletý kluk na vodáckém táboře na Lipně, kam  jeden vedoucí  přivezl i ragbyovou šišku a tak jsme   kromě padlování na pramicích, hráli na palouku před  stanovým  táborem mimo volejbalu a  dalších sportovních aktivit  také ragby se vším, co k nemu patří, tedy i se skládním soupeře. S hokejem ragby nemá skoro nic společného až na jednu zajímavost. V začátcích ledniho hokeje ještě někdy ve dvacátých letech minulého století hokejisté stejně jako dosud ragbisté nemohli přihrávat dopředu. Hokejisté toto pravidlo změnili a přihrávat dopředu mohou, ale ragbisté si to pravidlo ponechali.  Na přenosy z Mistrovství světa v ragby se dívám, pokud mám čas, protože je to skvělý zážitek,"   řekl pro Ceskeragby.cz Petr Bříza v Praze 19. září 2023.

Jaromír Nohavica, zpěvák, hudebník, textař, překladatel a v minulosti i ragbista
  Ragby v sedmdesáti si fakt nezahraješ. Už zvládám jen mistrovství světa ve Francii u televize. Teď to mám jako velkou zábavu," řekl 20. září 2023 v rozhovoru pro web iportalL24.cz Jaromír Nohavica.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .(Petr Skála pro Ceskeragby.cz, zdroj:  Foto: Petr Skála)

(2023 /136 /  34 /  15)