Říčany prokázaly, že mají zkušenější, sebevědomější a sehranější tým a jsou mistry 2024 po zásluze

Od soboty  1. června  do neděle 2. června  2024 si příznivci ragby přišli na své.    Bohatý ragbyový víkendový program  okomentoval pro Ceskeragby.cz  Eduard Krützner senior     aneb co se děje ve  světovém  I v tuzemském  ragby ?   

     Přečtěte si aktuální  glosy a zajímavosti z ragbyových mlýnů  mimo jiné i   


     z Velké Británie,  z Francie  a z tuzemska ...     Česká Rugbyová Unie má staronového mistra. Gratulace směřují do Říčan, které si ve finálovém zápase Extraligy poradily s Pragovkou 28:14. Hrálo se na těžkém terénu a Říčany prokázaly, že mají zkušenější, sebevědomější a sehranější tým a po zásluze vyhrály. Musím vyzvednout velmi férový přístup všech hráčů, v tak vypjatém finálovém utkání. Zřejmě k tomu také přispěl dobrý výkon rozhodčí Radochové, která s hráči dovedla úspěšně komunikovat a měla u hráčů respekt. Říčany měly lepší obranu a vyrovnanější mužstvo. Pragovka bojovala až do posledních minut i v době,  když už prohrávala 0:28  a položila až v samém závěru zápasu ještě dvě pětky. To by měl být velký příslib do budoucna. Letos zařadili Pražané  do sestavy řadu mladíků, kteří se odměňují velmi dobrými výkony a když vytrvají ve svém úsilí, vyrostou z nich brzy špičkový hráči. Říčany profitují z jejich dlouhodobého, systematického plánu rozvoje mládežnického ragby. To je ta nejlepší cesta pro kvalitní a úspěšné doplňování týmu, kvalitně trénovanými mladými hráči, kteří mají zažitý letitý úspěšný, herní systém klubu.

  Bronzové medaile si letos vydobojovala  Tatra, která na těžkém terénu a v dešti porazila Vyškov 25:10.

  Baráže o Extraligu, Sparta - Donau Vídeň a Dragon Brno - Slavia se budou hrát o týden později, než se rozhodlo o titulu. Pak nastane čas na odborné vyhodnocení úspěšnosti a náročnosti Extraligy.

   Měl jsem  opět možnost sledovat v TV dva výborné semifinálové zápasy v nejvyšší Anglické soutěži Premiership a to zápasy  Nothampton Saint - Saracens 22:20 a Bath - Sale Sharks 31:23. Finálové utkání se hraje hned za týden  a pokud budete mít možnost jej sledovat v TV, těšme se na něj.

      Ve Francii se TOP14 blíží k finálovým zápasům a favoritem je Stade Toulouse, vítěz Championship, který má nejvyrovnanější tým i s nejlepším hráčem planety Dupontem. Tento patnáctkový, ale i sedmičkový hráč  ouplynulém  víkendu dotáhl reprezentaci Francie až do finále SVNS HSBC v sedmičkovém ragby. Francie porazila Argentinu 19:5. Není divu, že Francie bude zřejmě velkým favoritem pro OH. O třetí místo si to rozdalo Fidži s Novým Zélandem a zvítězilo 17:10. Ve finále žen podlehla Francie Austrálii 7:26. Výkonnost všech ženských účastníků má před OH stále se zlepšující formu, jako příklad, který je pro náš tým varováním, před kvalifikací v Monaku, uvádím Polsko, které  prohrálo se Španělskem  45:0. Tým Číny žen se kvalifikoval do příštího ročníku SVNS HSBC a v mužích se to podařilo Jihoameričanům reprezentující Uruguay.


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .
(Eduard Krützner senior pro Ceskeragby.cz, foto: Petr  Skála )

(2024 /  75  / 21 /  03 / 06