Smutek v Edenu. Zemřel ragbyový reprezentant, hráč Slavie Praha Miloš Hora

S hlubokým zármutkem ragbyový klub Slavie Praha oznámil zprávu o umrtí  dlouholetého hráče Slavie, reprezentanta a trenéra Miloše Hory, který zemřel v sobotu 30. ledna 2021 po těžké nemoci ve věku nedožitých pětasedmdesátin. 

Vynikajícího útočníka na postech křídla nebo tříčtvrtky či zadáka, ale i útokové spojky ragbisté znali spíše pod jeho přezdívkou Koza. 

„Patrně ke  své přezdívce přišel ve škole nebo možná v Motorletu Prahu, z kterého k nám do Slavie přestoupil.   Do Slavie  z tehdejšího Motorletu přišel už jako hotový hráč, aby se  podílel na slávistických úspěších v 60. a 70. letech.  V reprezentaci odehrál 24 utkání a i tam patřil  k oporám tehdy výborného národního týmu. S ragbyovou šiškou Miloš neskončil ani skončení hráčské kariery, ale jako trenér  se  věnoval ve Slavii mládeži. Trénoval tak i své synky Miloše a Marka, kteří to dotáhli až do ligového týmu  a nakonec ragby hraje i Milošův vnuk Matyáš, který je oporou  týmu kadetů Slavie. Nu a Marek Hora je jako sekretář klubu již několik let duší ragbyové Slavie," napsal v nekrologu na klubovém webu předseda ragbyové Slavie Praha a bývalý spoluhráč z reprezentace i ze Slavie Jan Stránský

„Miloš Hora byl skvělý tvůrce hry s výbornou kopací technikou. Přitom byl rychlý a  měl ještě výbornou orientaci, uměl přečíst záměry soupeře.  V osobním životě parťák par excellence! Třetí tradiční ragbyové poločasy, zimní fotbálky, společenské akce klubu, tam všude byl v centru dění.  Do nedávna byl i stálým hostem na tribuně a v klubovně v Edenu. Miloš nám bude nesmírně chybět," řekl pro ragbyový magazín ceskeragby.cz Horův spoluhráč z reprezentace i ze Slavie a jeho kamarád Jan Stránský.

„Vzhledem k omezením spojenými  s opatřeními vlády  z důvodu pandemie se jako klub s Milošem Horou rozloučíme jen,  jak to bude možné na hřišti a v klubovně při prvním ligovém utkání odehraném u nás v Praze v Edenu," dodal Stránský.

(ps, ceskeragby.cz, Slavie rugby.cz, foto: Archív Jana Stránského)