Smutná zpráva z Pragovky ... Zemřel bývalý reprezentant a ligový hráč Pragy Zdeněk Zeman senior

Ragbyový klub Praga Praha se zármutkem oznámil smutnou zprávu. Ve věku 77 let po dlouhé nemoci v neděli 24. dubna 2022 zemřel  bývalý ligový hráč tohoto klubu a československý reprezentant, ale také trenér mládežnických týmů Zdeněk Zeman starší.

Ragby a Pragovka byly Zdenka  Zemana seniora celoživotní vášní. Za Pragu hrál na postu levého pilíře a mlynáře. Několikrát nastoupil i za reprezentaci tehdejšího Československa. Po konci aktivní hráčské kariéry se stal úspěšným trenérem. Během jeho desetiletého působení vychoval pozdější opory Pragy a reprezentace jako například Václava Zelenku, Karla Koláře nebo Ervína Schreibera. Během minulé dekády byl uveden do klubové síně slávy. K ragby přivedl i svého syna Zdeňka, jinak  kapitána mistrovského týmu Pragy z roku 2002. S velkou  pravděpodobností příjmení Zeman ze  sestav pragováckých týmů jen tak nevymizí, neboť v současnosti  za klub hraje  syn a vnuk slavných Zemanů Kryštof.   

Poslední rozloučení s panem Zdeňkem Zemanem proběhne 29. dubna 2022, od 12:00 hodin v Nové obřadní síni v Praze v Olšanech.

(Petr Skála podle webu rugbypraga.com, foto: archív klubu)