Smutná zpráva z ragby. Zemřel Břetislav Vlk senior, hráč a trenér Zbrojovky, Dragonu Brno a ČR


Ragbyový klub Dragon Brno na svém webu s lítostí oznámil druhé lednové úterý smutnou zprávu o úmrtí svého člena, hráče, trenéra a funkcionáře Břetislava Vlka seniora. 

„Dnes ráno zemřel Břéťa Vlk senior. V dubnu 2021 by oslavil 75 roků. Od roku 1965–1987 sehrál za mužstvo Zbrojovky na postu pilíře 188 utkání.  K ragby přivedl i své dva synky klubového i reprezentačního zadáka Břetislava a  útokovku Vlastimila, který odehrál zápasy za Dragon i reprezentaci na útokovce. Ve Zbrojovce byl jejich otec trenérem od žáků až po muže.  Od roku 1991 jsme spolu trénovali brněnské kluky od družstva dorostu až po tým mužů Dragonu. Rád vzpomínám na podzim roku 1993, kdy jsme absolvovali nádherný historický  dvoutýdenní zájezd s brněnským dorostem do Jižní Francie a Itálie. Poté jsme přešli trénovat muže, se kterými jsme v roce 1996 v lize získali stříbro a v roce 2000 pak mistrovský titul Česka, o kterém se rozhodlo až při druhém prodloužení ve finále play off s Vyškovem," zavzpomínal Vlkův spoluhráč a kolega z realizačních klubových i reprezentačních týmů Jiří Šťastný.  

V letech 2001–2002 byl Břetislav Vlk senior členem realizačního týmu české reprezentace, který vedl právě Jiří Štastný. 

„ U národního mužstva mužů jsme spolu prožili dva nádherné roky a to ještě v době, kdy  Češi  hráli ve skvělé formě v nejsilnější skupině ME společně s Gruzií, Rumunskem, Ruskem i Španělskem. V Dragonu mi rovněž pomáhal  jako asistent a později jako kustod až do roku 2010. Oba jeho kluci Vlasta i Břéťa prošli národními mužstvy od dorostu až po muže, takže příjmení Vlk se v soupiskách i ve statistikách úspěšných hráčů nejméně po dobu čtyř desetiletí. Břetislav Vlk senior se zasloužil o brněnské i české ragby.  Čest jeho památce," uzavřel vzpomínku na svého kamaráda jiná osobnost brněnského ragby Jiří Šťastný.

(Petr Skála, ceskeragby.cz, RC Dragon Brno, archívní foto: z webu Dragonu Brno)