Smutná zpráva z ragbyového mlýna: Zemřel pan Rozhodčí ragby Emanuel Borovian

Poslední dubnové úterý 30. dubna 2024 na sociálních sítích ragbyový klub Sparty Praha zveřejnil smutnou zprávu o odchodu do ragbyového nebe pana Rozhodčího ragby  Emanuela Boroviana.

"Eman byl jedním z našich prvních mezinárodních rozhodčích. Dlouhá léta patřil k nejlepším ligovým rozhodčím. Jeho ragbyové působení bylo spojeno s RC Sparta. Pro mnoho mladších kolegů byl vzorem i rádcem. Emane, díky, nezapomene na Tebe," píše se v nekrologu.

V diskusi se ke smutné zprávě vyjádřily i další ragbyové osobnosti ...         Ing. Emanuel Borovian  ( *  24.prosince 1946   +  30. dubna 2024 )  


"Máme velký smutek v celé RC Sparta a v našich srdcích. Odešel kamarád a součást našeho klubu. Čest jeho památce," vyjádřil smutek předseda klubu RC Sparty Praha Miloš Sluše.

"Je mně to moc líto, Emane budeš mně moc chybět. Patříš k mým kamarádům, kteří pro naše ragby udělali mnoho pozitivního. Čest Tvé památce," napsal Eduard Krützner senior.

"Eman byl pro mne jako začínajícího rozhodčího vzorem a byl jsem rád, že  když později začali trenéři na konci roku známkovat ragbyové rozhodčí, že jsem se společně s ním    mnohokrát umístil v první trojici žebříčku rozhodčích. Jednou se stalo, že jsem si jako hlavní rozhodčí při řízení utkání juniorů Československo - NDR natáhl sval, tak to byl on, který mne z pozice pomezního rozhodčího vystřídal a já jsem pak zbytek utkání odkulhal na pomezní čáře. Byla pro mne čest se s Emanen potkat a povídat si s ním  i při třetím poločase. Čest jeho památce," řekl pro Ceskeragby.cz Emanův kamarád a rovněž skvělý rozhodčí Jiří Štuksa.  


"Oslava života se bude konat  9. května 2024 v 17:30 hodin na Podvinném Mlýnu na hřišti RC Sparty Praha, " sdělila autorovi tohoto nekrologu uveřejněném zde na webu   Ceskeragby.cz manželka Emana Boroviana Blanka.


Protože Eman Borovian byl mimořádnou  osobností  několik desítek let působící  v ragbyovém hnutí především  jako uznávaný rozhodčí a rovněž spolehlivý doprovod mezinárodních rozhodčích, kteří v Československu rozhodovali mezistátní utkání, věřme, že jeho památka bude připomenuta minutovou tichou vzpomínkou alespoň před každým zápasem mužů a to poprvé už v pátek 10. května 2024 před extraligovým utkáním Tatra Smíchov - Sparta Praha, které je plánované odehrát od 18:20 minut.

   SportovniListy.cz rovněž napsaly    ...Na pohřbu ragbyového rozhodčího Emanuela Boroviana zazněla i jeho píšťalka(Petr Skála pro Ceskeragby.cz, foto: facebook RC Sparta Praga)

(2024 /  60 / 15 /  02 / 06)