Smutná zpráva z ragbyových klubů Sparty a Iuridicy. Zemřel Jan Vincenc alias Vincek

Ragbyové kluby Sparty Praha a ARC Iuridicy druhé listopadové úterý se zármutkem oznámily prostřednictvím sociálních sítí a klubových webových stránek smutnou zprávu.

V úterý 9. listopadu 2021 s lítostí bylo oznámeno, že po těžké nemoci opustil ragbyový pozemský svět dlouholetý ligový hráč Sparty Praha, ale také reprezentant Česka, později dlouholetý trenér ARC Iuridica Jan Vincenc.

Vincek, jak Janu Vincencovi z ragbistů jinak neřekl, po hráčském i trenérském působení ve Spartě Praha přijal v roce 2013 nabídku ARC k trénování týmu mužů jediného českého vysokoškolského ragbyového klubu.  V ARC, kde  působil jako trenér mužů, si  jeho svěřenci budou připomínat zejména na letních  soustředěních, kde trenér Vincek dokázal poutavě předávat  své hráčské a trenérské zkušenosti a kde také pro ragby dovedl nadchnout zejména nejmladší hráče ARC.  

„Ať je ti v ragbyovém nebi dobře. NEZAPOMENEME!" píše se v nekrologu uveřejněném na sociálních sítích hráčů ragbyového akademického klubu.(Petr Skála, facebook.com/ArcIuridica, ceskeragby.cz, foto: facebook.com/ArcIuridica)