Soutěž - nesoutěž ragbyového podzimu jakýsi pohár odstartoval v Praze, v Říčanech a ve Vyškově

Třemi odehranými zápasy a jedním kontumovaným zahájila soutěž - nesoutěž ragbyového podzimu, která byla nazvána pohárem a byla rozpuštěna do pěti skupin.

V té nejsilnější skupině Říčany nadělily Spartě šest pětek a vyhrály s nulou ve výsledku 40:0 * Ve druhém utkání se finalisté z letošní jarní ligy hráči Tatry utkali s Pragou. Oba týmy se střídaly ve vedení a nakonec o vítězství hostující Pragovky rozhodlo kopáčské umění Petra Čížka, který byl úspěšný při proměňování  všech svých kopů. Protože jeden následný kop po pětce Tatry nebyl kopáčem domácího týmu  proměněný, hosté při stejném počtu položených pětek a úspěšných  trestných kopů vyhráli 24:22.

Českeragby.cz bylo na místě děje ...

Ve druhé nejsilnější skupině padlo nejvíce deset pětek ve Vyškově, kde domácí ragbisté již vedli na položené pětky deset minut před koncem  6:1, ale pak se hráči nejstaršího pražského klubu Slavie Praha nějak rozběhali a během deseti minut položili Vyškovu tři pětky. Možná, kdyby se ragby hrálo stejně dlouho jako fotbal 90 minut a   v zápisu z utkání by přibyly další vyplněné kolonky, vezli by si sešívaní z Vyškova vítězství. *  Druhé utkání Dragon Brno - Zlín se nehrálo a skončilo kontumací ve prospěch Brna. V této souvislosti a vůbec ne ze škodolibosti upozorňujeme na  zprávu  ze Zpravodaje  zlínské radnice o nedávném přijetí tamějších ragbistů primátorem Zlína, který  zlínským borcům za   postup  do extraligy   na začátku nové ragbyové sezóny poděkoval za reprezentaci města.

Jen  tak pro zajímavost uveďme, že ve všech hrajících týmech chyběli mladí hráči, kteří měli soustředění před očekávanými zářijovými zápasy s Polskem.