Sparťanky po sedmi letech jsou opět mistryněmi v olympijských sedmičkách v ragby

Sparťanky po sedmi letech jsou opět mistryněmi v olympijských sedmičkách v ragby
Rozpálený umělý trávník položený na pražském hřišti uvnitř plochodrážní dráhy na Markétě byl první zářijovou sobotu  dějištěm jednodenního tuzemského šampionátu v olympijských sedmičkách v ragby. Během  pětihodinové ragbyové směny sedm týmů odehrálo 13 utkání a protože každý tým nejméně jednou prohrál, rozhodly o držitelkách medailí až výsledky posledních dvou zápasů. Nakonec o titulu rozhodla smůla ragbistek Říčan, kterým se zranily dvě klíčové hráčky a náhradnice, které nastoupily místo nich,  už jen přihlížely úspěšným nájezdů pozdějších mistryň ze Sparty Praha, které Středočešky porazily 40:0. Do boje o titul mohla zasáhnout ještě loňské prvenství obhajující Tatra, ale ta po prohře s Petrovicemi 7:33 v posledním utkání šampionátu se propadla až na čtvrté místo. Petrovice loni druhé letos skončily třetí a Říčany loni třetí se umístily na druhém místě. Z titulu se radovaly opět po sedmi letech hráčky Sparty Praha, kterým jejich trenér Zdeněk Albrech fandil na dálku prostřednictvím internetového přenosu z nemocnice, kde nyní pobývá. 

Jak říkám ...

"Titul máme zase po letech na Spartě na Podvinném Mlýně. Několik let nám zlaté medailé unikaly a o to máme z prvenství větší radost. Nepamatuji se, že by  byl někdy  šampionát tak vyrovnaný jako byl letos. Slavit budeme navícekrát. Určitě ještě za tři týdny až propustí z nemocnice našeho trenéra Zdeňka Albrechta, pro kterého jsem převzala medaili," svěřila se třicetiletá kapitánka Sparty Praha a rovněž reprezentantka Jana Urbanová.  

"Mnoho lidí nám říká, že když jsme loni byly třetí a letos jsme druhé, tak za rok budeme první. To je sice pěkné, ale my jsme chtěly být už letos první a měly jsme to v turnaji dobře našlápnuto. Porazily jsme Tatru i Petrovice, ale zaskočila nás Sparta zrovna, když nás potkala dvě zranění a bylo vymalováno," řekla pro ragbyový magazín Českeragby.cz  po turnaji kapitánka Říčan Martina Nejezchlebová.

Nutno upřesnit ještě drobné skutečnosti o týmech zúčastněných republikového šampionátu. Třeba,  že v týmu přihlášeném do soutěže soudě podle oficiálního plakátu vydaného k mistrovství coby Dragon Brno hrály hráčky v dresech s označením VyDra společně s  Brňankami  ještě ragbistky z Vyškova a podle plakátu v týmu Olomouce hrály i další hráčky z Moravskoslezského kraje. Ani tým Přelouče nebyl čistě přeloučský, ale byl doplněný o hráčky z  Babic. 

Modrá je dobrá, ale tady se nepředvedla dobře
Sparťanský útočný val se valí na říčanské brankoviště
Ta se sem rozjela jak dráha
Poloviční skládka je složení za jednu nohu
Několik sekund před předáním poháru ragbistkám Sparty
Radost z mistrovského poháru ...
 
 

 
 Praha 4. září  2021 


      Ragby                                                                                   Republikový šampionát v ragby žen v olympijských sedmičkách

Kvalifikace: Říčany - Dragon 21:14 * Tatra - Přelouč 39:0 * Petrovice - Olomouc 38:5 * Sparta - Dragon 27:12 * Tatra -  Říčany 7:17


Utkání o medaile: Petrovice - Sparta 14:19  * Petrovice - Říčany 7:31 *  Tatra - Sparta 21:10,  * Sparta - Říčany 40:0 a Tatra - Petrovice 7:33.

Utkání o páté až sedmé místo:  Olomouc - Přelouč 22:0 * Dragon - Přelouč 38:12 * Dragon - Olomouc 47:12.

Konečné pořadí:  1. Sparta Praha, 2. Říčany (oba 7 bodů), 3. Petrovice, 4. Tatra (oba 5 bodů), 5. Dragon Brno, 6. Olomouc, 7. Přelouč. 

Další doporučené odkazy jsou na fotogalerie skvělých fotografů, kteří šampionát žen v ragbyových sedmičkách fotografovali ...Zajímavé odkazy ...Jiří Růžička

  a jeho ...   černobílé fotografie

Iva Roháčková 

 a její ...   barevné fotografie

Miloš Březina

 a jeho ...  barevné fotografie a jedno video ... 

(Petr Skála, Českéragby.cz, foto: Petr Skála)