Startuje jednokolová extraliga ragby, která po devíti víkendech představí mistra Česka

Čtyřmi zápasy zahajuje první březnovou sobotu nejvyšší tuzemská ragbyová soutěž, která sotva zahájí, tak po devíti víkendech bude ukončena finalovým utkáním o mistra 2022.

Příznivci ragby nebudou  mít  v sobotu 5. března 2022 možnost sledovat přímo utkání v Praze na hřišti Tatry Smíchov pod Strahovem, kde od 11 hodin domácí tým hostí ragbisty nejstaršího českého klubu Slavie Praha, protože Praha byla v pátek 4. března 2022 tak zasněžena, že pořadatelé zápas odvolali pro nezpůosobilý terén. 

Dále se v metropoli na Podvinném Mlýně mělo hrát  od 14 hodin  i druhé pražské derby Sparta - Praga, ve kterém se již druhé desetiletí hraje i Vysočanský pohár starosty Prahy 9, ale Praha byla v pátek 4. března 2022 tak zasněžena, že pořadatelé zápas odvolali pro nezpůosobilý terén. 

Hráči vítězného týmu  ročníku 2021 hrající za  RC Říčany zahajují obhajobu titulu s posledním celkem s  RC Přelouči. Jediní Středočeši v extralize ragby startují od 14 hodin na hřišti Josefa Kohouta v Říčanech.

Moravské derby Vyškov - Dragon Brno se hraje na hřišti Jana Navrátila a rovněž jako předchozí dvě utkání začíná ve 14 hodin. Jinak loňští držitelé stříbrných medailí borci z Vyškova jsou i letos mírnými favority na medailové umístění.

Před prvními letošními soutěžními zápasy bude i příležitost vzpomenout na ragbisty, kteří v minulosti patřili mezi opory ligových týmů a už se startu nové soutěže nedožili jako například zakladatel klubu Tatry Smíchov Jaroslav Nedoma, ligoví hráči Jiří Stýblo ze Slavie Praha, František Hrdina z Dragonu Brno a Jaroslav Wolf z RC Přelouč.

České ragby v současné době není v dobré kondici. Podle prvního člena, který byl uvedený do Síně slávy českého ragby, Eduarda Krütznera seniora k tomu přispělo i omezování  tuzemských soutěží  v průběhu epidemie Covidu.  V roce 2020 se z důvodu neodehraných šesti utkání zkrácená liga nedopočítala a celá  se anulovala, ročník 2021 se hrál jen jednokolově bez play off a ročník 2022 se odehraje rovněž jednokolově i když s play off. 

Jak říkám ...


"Covid způsobil, že mnoho hráčů, kteří neměli příležitost hrát a na jaře   2020 dokonce ani  trénovat, skončilo. Pak není divu, že v Česku je jen 13 klubů, které mají  tolik hráčů, že mohou sestavit tým mužů pro patnáctkové ragby. Tým žen pro patnáctkové ragby nesestaví ze svých hráček dokonce žádný klub. Nižší soutěže mužů proto hrají také  určitá seskupení složená z více klubů. Nikoho nevzrušuje, že se jednokolová domácí soutěž hraje ze zemí, které mají své reprezentace v soutěžích ME,  jen v Česku," dlouhodobě upozorňuje na krizi legendární ragbista Eduard Krützner senior, který sleduje naopak v jiných evropských zemích velký rozmach.Kam ragby


Sobota  5. března 2022

Extraliga ragby  ...  1. kolo

11:00   Tatra Smíchov - Slavia Praha  od 11 hodin  odloženo !!!!!
14:00   Sparta Praha - RC Praga Praha od 14 hodin na Podvinném Mlýně  odloženo !!!!!
14:00   Říčany - Přelouč  od 14 hodin na hřišti Josefa Kohouta v Říčanech
14:00   Vyškov  - Dragon Brno od 14 hodin

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .(Petr Skála pro ceskeragby.cz, foto: Petr Skála)