To bylo tenkrát před dvaceti lety aneb dvacetiletí českého ragby žen, jak se tak nějak připomenulo

Vzpomínková sešlost osob, které  v roce  2003 učinkovaly jako trenéři, manažerky, hráčky a kormidelníci českého  ragby,  byla k vidění v neděli 10. září 2023 dvě hodiny po poledni v klubovně ragbyového klubu Pragy Praha. Tam se připomínalo jubilejní dvacetiletí tuzemského  ženského ragby,  u jehož zrodu byly dvě ženy Martina Stárová a tehdy Radka Vaitová nyní Bredlerová.

Ceskeragby.cz bylo na místě děje ...Od skoro novoročního sdělení, že se v květnu 2003 koná mezinárodní ragbyový turnaj žen ve Francii  k uskutečnění cesty na tento turnaj, uplynuly pouhé čtyři měsíce, aby se zrodila  fungující česká ragbyová reprezentace žen.
Není náhoda nebo možná je to náhoda, že po dvaceti letech česká ženská sedmičková reprezentace se probojovala na kvalifikační turnaj o postup na LOH v Paříži 2024.  To je ovšem pěkné, že pokračovatelkám po matkách zakladatelkách se podařil vybojovat takový úspěch.

Bylo by pěkné, kdyby se také současný ubytek ragbistek v zemi,   proměnil ve velký zájem uchazeček o  hru  se šišatým míčem.    Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .(Petr Skála    pro Ceskeragby.cz, Foto a koláž: Petr Skála)

(2023 / 129  /  33 /  15)