Uznání pro ragbistu Pragy Janka Vojtka, který opravil rozhodčího v neprospěch svého týmu U10


Poslední letošní ragbyový turnaj kategorie U10 pořadaný klubem RC  Babice měl zvláštní atmosféru. Pro malé ragbisty Pragy to byl svátek. Do Babic jich přijelo rekordní počet  25 hráčů, což trenérům dovolilo nasadit do hry  čtyři týmy. Poprvé za poslední tři roky trenéři přihlásili dokonce dva  týmy do elitní A skupiny. A mrňata z Vysočan se v obci Babice vůbec neztratila.

Medvědi totiž uspěli ve všech zápasech a tak  na turnaji byli nejlepší. Dařilo se i týmu startujícímu pod značkou  Vodopád, který  prohrál jen s Medvědy a Tatrou.  Pravdou je, že se turnaje nezúčastnily výběry, které patří ke špičce v  kategorii U10, protože  mrňata z  Říčan a z Petrovic startovala v tu dobu jinde, ale co, medvědi z Vysočan měli v Babicích svůj den.

Ragbisté z Prahy Vysočan tak prožili krásnou slunečnou první listopadovou neděli a moc se těší na další jarní turnaje. Ale to není všechno.

Je vhodné připomenout ještě jednu událost, kterou byl  fair play skutek desetiletého Janka Vojtka. O co šlo?

Při  zápase U10 Praga A – Tatra Kobylky totiž  hráč Pragy Janko Vojtek tečoval míč, který letěl z výkopu přimo do autu. Rozhodči to nepostřehl a  nařídil rozehrávku na půlce hřiště pro Pragu. Janko došel k rozhodčímu a přiznal svou teč, kterou on neviděl.

Překvapený rozhodčí změnil své rozhodnutí a dal míč hráčům  Tatry, aby rozehráli těsně u pragováckého  brankoviště. I po zápase před všemi hráči tento příkladný Jankův čin rozhodčí ocenil.

"Moc si vážíme tohoto fair play činu. Janko díky," uznali trenéři Pragy smysl pro fair play svého svěřence.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde . (Petr Skála s využitím zprávy rugbypragy.com pro Ceskeragby.cz, foto: rugbypraga.com)