V extralize neporaženými ragbisty jsou už jen ti z Říčan, když Vyškov prohrál se Spartou

V extralize neporaženými ragbisty jsou už jen ti z Říčan, když Vyškov prohrál se Spartou
V pátém kole ragbyové extraligy  bylo položeno jen 23 pětek a nejvíce sedm jich viděli diváci v Přelouči, kteří se přišli podívat na utkání domácích ragbistů s dosud neporaženými Říčany. Středočesi výhrou 7:0 na pětky jsou už jedinými, kteří neprohráli a s tříbodovým náskokem vedou tabulku.

Na druhé místo se propadli borci z Vyškova, kteří v Praze v utkání se Spartou stačili ve druhém poločase sice  snížit náskok domácích ragbistů z 15:0 na 15:14 a před koncem ještě na 20:19, ale tak zápas i skončil.  Jihomoravané si i  po porážce 19:20 odvezli z Prahy alespoň jeden bonusový bod za menší než sedmibodový rozdíl skore.

Stejný jediný bonusový bod si vybojovali hráči Pragy na hřišti Tatry, s kterou borci Pragy prohráli 14:19. Ve druhém poločase nutno hostům přiznat územní převahu a elán, s jakým doráželi na brankoviště Tatry, do kterého  se probojovali jen jednou.

 Ragbisté Slavie Praha se vítězstvím nad Dragonem Brno 19:17 jen trochu odpoutali ode dna tabulky, kde zanechali bez jediného vítězství už jen Přelouč. 


 
  Praha, Přelouč    16. října 2021(Petr Skála,  havirov.rugby-cz.com, ceskeragby.cz,  foto: Petr Skála)