V La Rochelle byl v ragbyovém týmu Monaka k vidění slovanský blesk jménem Adam Miřácký

Francouzský ragbyový časopis Rugbyrama  na svých webových stránkách uveřejnil  o v sobotu 20. srpna 2022 v La Rochelle odehraném  sedmičkovém turnaji Extenso Supersevens, který byl  druhým podnikem celkem čtyřčlenné sedmičkové série,  tři články. Ten třetí patřil, jak uvedl jeho autor,   mladé slovanské české hvězdě Adamovi  Miřáckému.  Osmnáctiletý Adam Miřácký se totiž stal svým věkem, svým původem a svým stylem, s jakým pokládal pětky, objevem  turnaje.
Českého hráče  z třetí ragbyové generace se stejným příjmením Miřácký hrajícího hru se šišatým míčem si totiž všiml na ME VII v Polsku  zkušený trenér La Rochelle Jeremy Aicardi a ten jej  doporučil  angažovat  do výběru Monaka, který vede bývalý reprezentant Bleus Frederic Michalak. Aicardiho zaujala u Adama velká herní i tělesná podobnost tohoto osmnáctiletého talentu s reprezentačním křídlem Francie Gabinem Villierem. Odchovanec ragbyového klubu  Slavie Praha, který hraje také v červeno-bílé helmě, při prvním doteku s míčem v osmifinále turnaje, položil svoji první pětku na půdě Francie po supersonickém šedesátimetrovém běhu.

Čtenáři  Rugbyrama.fr se dozvěděli, že Adam Miřacký  je amatér, který musí pro ragby  dvakrát  týdně brzo vstávat, neboť cesta na tréninky, které začínají už v 7 hodin ráno v ASCS Dukla Praha, mu trvá celou hodinu.
Adamovi přeji do další jeho kariéry mnoho úspěchů a věřím, že česká unie využije jeho nově nabité zkušeností ke zkvalitnění úrovně tuzemského sedmičkového ragby," vzkázal nadějnému ragbistovi Eduard Krützner senior, který mimochodem hrál za reprezentaci na přelomu šedesátých a sedmdesátých let s Adamovým dědečkem.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .(Eduard Krützner senior podle  rugbyrama.fr pro Ceskeragby.cz, koláž: Petr Skála)