V Říčanech vzniká ragbyové centrum mládeže s podporou Středočeského kraje

V pořadí už šestnácté sportovní centrum mládeže podporované Středočeským krajem vzniká v květnu 2016  v Říčanech. Zaměřeno je tentokrát na ragby.

Středočeský kraj tak v roce 2016 vydá na podporu sportovně talentované mládeže více než 16 milionů korun. Mezi krajská sportovní centra mládeže patří například basketbalová akademie SCM Nymburk, florbalové SCM Mladá Boleslav, atletické SCM Kolín, hokejové SCM Kladno a SCM Mladá Boleslav či velmi úspěšné fotbalové SCM Příbram, které má celkem 15 hráčů v mládežnických reprezentačních výběrech.

Ragbyové centrum mládeže vzniklo při Gymnáziu Říčany na Komenského náměstí za finanční podpory Středočeského kraje a za spolupráce s  ragbyovým klubem RC Říčany.

"Gymnázium bylo požádáno o převzetí záštity nad tímto centrem, které je ale otevřeno talentovaným dětem a mládeži z celých Říčan i celého kraje,“ uvedl hejtman Miloš Petera.

Hlavními cíli ragbyového SCM je zabezpečení sportovní přípravy talentované mládeže ve věkové kategorii 12–22 let ve Středočeském kraji, vytvoření kvalitních podmínek pro vedení jejich odborné přípravy, které zabezpečí sportovní růst a zároveň bude koordinovat činnost se spolupracujícím oddílem RC Říčany, aby příprava mladých talentů byla co nejefektivnější. Říčanské centrum by mělo pracovat se zhruba sedmdesáti mladými sportovci.

"Na krajské radě jsme už schválili poskytnutí dotace na jeho provoz a činnost ve výši půl milionu korun pro letošní rok. Věřím, že toto centrum přispěje i mezi dětmi a dospívající mládeží k narůstající popularitě ragby. Každý, kdo sledoval třeba loňské mistrovství světa, jistě bude souhlasit, jak nádherná, férová a mužná hra to je," usoudil hejtman Petera.

Zájem vedení Středočeského kraje o rozvoj ragby nejen v Říčanech dokumentoval hejtman Petera i svou účastí na zahájení Žákovského turnaje říčanských škol 2016 na Stadionu Josefa Kohouta.

"Přidělení dotace pro nás znamená, že práci s mládeží můžeme zprofesionalizovat, zapojit třeba i atletické nebo zápasnické trenéry," konstatoval prezident klubu RC Mountfield Říčany David Frydrych.


(ps, Českéragby.cz & SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)