V Síni slávy České trenérské akademie je další trenér ragby Zděnek Sláma

Do síně slávy České trenérské akademie  přibyla další čtyři velká jména. Byli do ní uvedeni Rudolf Černý (atletika), Svatopluk Žáček (box), Petr Topiarz (jachting) a in memoriam Zdeněk Sláma (ragby).

Zdeněk Sláma se po válce významnou měrou zasloužil o obnovení tradice vysokoškolského ragby. Během svého působení na Katedře tělesné výchovy Univerzity Karlovy vychoval stovky ragbistů, kteří později působili v nejrůznějších českých klubech. Trénoval také reprezentační mužstvo akademiků ČSR, které na Akademickém mistrovství Evropy v Itálii vybojovalo 2. místo. Mezinárodní rugbyová federace FIRA mu v roce 1977 udělila Medaili za zásluhy.Hlavním posláním a účelem České trenérské akademie (ČTA) je již od roku 2012 odborná činnost, kterou poskytuje trenérům v oblasti vzdělávání. Neopomenutelná je také snaha o pozdvižení prestiže trenérské profese, její společenské uznání a ocenění nebo odborná publikační činnost. Profil Zdenka Slámy uveřejněný v Ročence československého ragby 1926 - 1986 napsal autor ročenky Petr Skála.

Jak říkám ...

„Chtěli jsme pro trenérky znovu něco speciálního. Z ohlasů víme, že představení Čtyři dohody Jaroslava Duška v rámci ocenění „nezlomní trenéři“ zafungovalo velmi dobře, proto jsme se rozhodli pro tento formát i tentokrát,“ vysvětlil Zdeněk Haník, předseda České trenérské akademie.

Předávání proběhlo v neděli 8. května 2022  v Dejvickém divadle, kde  nebyl sice žádný zástupce z řad ragbistů, ale pořadatelé měli zásluhou kronikáře RC Iuridika Andreje Hronce k dispozici   alespoň  fotografii Zdeňka Slámy, kterou zarámovanou  jeden z herců divadla vyvěsil na významné místo.   Zdeněk Sláma je po Eduardovi Krütznerovi druhým  ragbyovým trenérem, který vstoupil  do Síně slávy České trenérské akademie.Na jevišti Dejvického divadla byl  Zdeněk Sláma uvedený do Síně slávy tak, že  zarámovaná  fotografie byla zavěšena nad hracím strojem a herci pak prstem mířícím směrem vzhůru naznačili, že gratulace patří do sportovního nebe. 

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu zde.(Petr Skála s využitím tiskové zprávy, foto: archív Andreje Hronce, Petr Skála a ČOV)