V Síni slávy českého ragby je již tucet ragbyových osobností, z nichž je pět z Prahy Vysočan

Síň slávy českého ragby se v lednu 2023 při slavnostním večeru v Praze  rozrostla o další čtyři členy, čímž byl počet ragbistů takto oceněných završen  na číslovce dvanáct. 

Jedním z nováčků  byl vyhlášen bývalý československý reprezentant,  hráč Sparty Praha  a trenér Jiří Skall senior, který je v seznamu Ragbistů roku zapsaný na první řádku, neboť byl za rok 1972 tedy  před padesáti lety vyhlášen  prvním Ragbistou roku v Československu.    Jako hráč byl u toho, když Sparta vyhrála mistrovský titul v roce 1973 a pak ve funkci  trenéra Jiří Skall přivedl Spartu k zisku titulu v roce 1990. Mimochodem sám ještě dlouho působil i jako ragbyový rozhodčí.
Pamětníci Jiřího Skalla seniora jej pamatují, jako spolehlivého rojníka hrajícího ve třetí nebo v první řadě. Jiný člen Síně slávy Václav Horáček si na spoluhráči ze sparťanského i reprezentačního roje Skallovi seniorovi vždy cenil, že byl na rojníka velmi rychlý, důrazný a kamarádský. "Měl postavu, která budila u soupeře respekt," připomenul přednosti svého kamaráda na ragbyovém hřišti. 

"Byla to úspěšné období československého ragby. Představte si, že jsme třeba  v listopadu 1973 v Rovigu s Itálií  remizovali 3:3 a tak dosáhli v historii tuzemského ragby největšího úspěchu s italskou reprezentací, která od roku 1987, kdy se hraje MS v ragby,  Italové na tomto šampionátu nikdy nechyběli," připomenul Jaromír Kourek.

Nakonec i on v Rovigu tehdy za Československo hrál a proměnil trestný kop. V sestavě před padesáti lety v Rovigu hráli   z pěti členů Síně slávy českého ragby čtyři hráči z vysočanských klubů Václav Horáček, Jiří Skall senior, Jaromír Kourek a Bruno Kudrna.   


Síň slávy českého ragby
Jméno a přímení    Rok uvedení    Klub

Eduard Krützner senior     2016    Praga Praha
Václav Horáček    2018    Sparta Praha
Jaroslav Kourek    2018   Sparta Praha
Bruno Kudrna    2021    Praga Praha
Jiří Šťastný    2022    Dragon Brno
Jiří Kotlový    2022    Zlín
Antonín Frydrych - in memoriam    2022  Říčany
Milan Rázga - in memoriam    2022  Slavia Praha
Ondřej Sekora  - in memoriam 2023 
Karel Berka - in memoriam  2023   Vyškov
Jiří Skall senior   2023  Sparta Praha
Kare:l Gaman 2023  Havířov
(Petr Skála pro Ceskeragby.cz, foto: Petr Skála)

(2023 / 20 /  6 /  0  )