Web Ceskeragby.cz v roce 2023 uveřejnil 182 článků, z toho bylo 43 Medákových komentářů!

Na začátku roku 2024 jsme udělali inventuru v roce 2023 vydaných článků na ragbyovém webu Ceskeragby.cz s těmito výsledky.
V roce 2023 bylo vydáno 182  článků, z nich bylo 43 komentářů Eduarda Krütznera seniora vydaných zpravidla pod hlavičkou  Medák podotýká ...
Dále web Ceskerugby.cz uvedl v roce 2023 celkem 18 pozvánek na ragbyová utkání a téměř přes 250 zpravidla původních fotografií nebo koláží, neboť u každého článku je nejméně jedna fotografie.


Jak říkám ...

"Jsem přesvědčený, že alternativní webové stránky Ceskeragby.cz mají nezpochybnitelný význam. Umožňují  výměnu názorů, ale také první zprávy s výsledky z  domácích soutěží a dodnes jsou jedny z mála, které informují v češtině  o ragby v zahraničí. Když uvážíme, že průměrně editování a napsání jednoho článku trvá asi hodinu od za čtvrhodinu  napsané pozvánky až po přehledy, které vyžadují delší čas třeba i více hodin, tak rok 2023 zabral editorovi čistého času sedm až osm  dnů. A to není všechno, neboť text z webu Ceskeragby.cz častoktrát  citují i jiná tištěná nebo internetová média či tisková agentura  a kdo se s něčím podobným přátelé může pochlubit. Provozovatel webu  nemá prostředky, aby mohl honorovat nejenom editora, ale ani  autory fotografií, kteří  patří ke špičce české sportovní fotografie jako jsou například Miloš Březina   a   Jiří Růžička. Ti poskytují pro web své obrázky jen na základě přátelství s editorem.  Nakonec tu najdete  i mé fotografie pořízené přímo na místě, kde často nebyl žádný jiný fotograf," pochlubil se Petr Skála.

Málo se ví, že prakticky každý druhý článek zveřejněný na webu Ceskeragby.cz je překlopený na jiný sportovní web SportovniListy.cz, který je podle umístění na  webu Pravednes.cz   ze sportovních webu hojně sledovaný. Jelikož web SportovniListy.cz každý den zveřejňuje sportovní program, tak v něm v sezoně, kdy se hrají ragbyová utkání, nechybí pozvánky na ragbyová utkání, pokud je ovšem editor  vyhledá z důvěryhodných zdrojů. Protože tento sportovní program se zase překlápí na další web, kterým jsou Regionalninovinky.cz. se všemi svými krajskými podobami, otevře si tam tento  sportovní program včetně pozvánek na ragbyové zápasy dokonce několik tisíc čtenářů.   

Čtenáři článků uvedených  na ragbyovém webu dobře  vědí, že při editaci některých článků  dochází za vzájemné spolupráce s editorem klubového webu RC Havířov s Karlem Gamanem. 

Pod hlavičkou Ceskeragby.cz proběhly i některé akce propagující ragby jako například setkání ragbyových veteránů s Petrem Nárožným a web Ceskeragby.cz má také významný podíl na tom,  že se české ragbistky a Anežka Sládková objevily v nominaci v anketě Sportovce roku a umístily se na devátém v případě kolektivu a třiatřicátem místě v případě ragbistky Sládkové.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .
(Petr Skála pro SportovníListy.cz, foto a koláž: Petr Skála)

(2024 / 03 /  00 /  00)