Zápas Česko - Lucembursko v ragby se v Havířově neodehraje. Hosté utkání ME vzdali. Důvod? Lucemburčané nemají peníze

Marně se havířovská ragbyová komunita a fanoušci ragby – a nejen oni těšili – že uvidí mezistátní zápas Conference 1 North mistrovstí Evropy s Lucemburskem, vždyť tolik příležitostí navštívit nějaký mezinárodní sportovní podnik v Havířově zase není. Ale neuvidí, Lucembursko nepřijede.

Koordinátor akce za havířovský klub Pavel Indrák, který přípravu v Havířově zajišťoval už od podzimu 2022, to pro klubový havířovský web vysvětlil ...

Jak říkám...


"Těžko se mi to říká. V životě by mě to nenapadlo, když jsem počátkem loňského listopadu začal mezistátní utkání Česko vs Lucembursko připravovat, že se něco takového může přihodit. A po čtyřech měsících příprav se to  stalo, Lucembursko nám emailem sdělilo, že nepřijede."

Sdělili důvody?

"Prezident Lucemburské ragbyové federace oznámil, že předsednictvo federace s ohledem na omezený rozpočet rozhodlo utkání vzdát a jejich reprezentace do České republiky nepřijede. A to se stalo v ten den, co tu byli ředitel ČSRU Pavel Myšák a manažerka akcí Kateřina Frýdlová a tady proběhla poslední kontrola hřiště a zázemí. Kontrolovaly se rozměry hřiště, příjezdové možnosti a parkoviště, vstupy pro diváky, zázemí pro online TV přenos, prostory pro VIP. Samozřejmě se kontroloval i stav zázemí, jednak šatny pro hráče a rozhodčí, ale také další vnitřní prostory pro organizační výbor, komisaře a delegáta evropské federace Rugby Europe. Řešily se i bezpečnostní otázky. Prostě  jsme domlouvali poslední detaily k přípravě utkání, když dorazil email z Lucemburska. Ředitel ČSRU ještě včera oslovil zástupce Maďarské unie s dotazem na možnost předehrát utkání plánované na podzim 22. dubna v Havířově. Bohužel z Maďarska  dostal odpověď, že to  jejich strany  není možné, že počítají s podzimním termínem. Přesné datum ještě není stanoveno, ale již dnes jsem požádal ČSRU o uspořádání tohoto utkání v Havířově jako náhradu za to nevydařené Lucembursko. Předběžně mi to bylo přislíbeno, ale i to je to pro mě osobně slabá náplast na vynaloženou práci všech, kteří se na přípravě podíleli."

Podle přípravy na předchozí mezistátní utkání s Chorvatskem před sedmi lety, která obsahovala přes 70 úkolů, to musela být fůra práce…

"To také byla! Musím moc poděkovat za pomoc při přípravě všem, kteří se na ní podíleli. Od vedení města Havířov a Správy sportovních a rekreačních zařízení města, až po kolegy z klubu. Teď se musely zrušit všechny služby, které jsem měl domluvené: záchranka, bezpečnostní agentura, WC, mobilní ploty, mobilní tribuna, půjčení stanů, půjčení VIP vybavení, catering pro 130 lidí atd."

Protože Lucemburčané do Havířova nepřijedou tak se stalo, že ze sedmi zápasů Conference 1 North jich už pět skončilo kontumací.

Výsledky z oficiálního webu Rugby Europe

Dosavadní odehrané výsledky:  Maďarsko - Česko 21:41 *  Česko - Moldavsko  39:13

Kontumační výsledky:  Lotyšsko - Lucembursko 28:0 * Moldavsko - Lotyšsko 28:0 * Lucembursko - Maďarsko 28:0 a Moldavsko - Maďarsko 28:0.

Aktuální tabulka

1.  Česko               2  2  0   0   80:34     10
2.  Moldavsko        3  2  0   1   69:39      10
3.  Lotyšsko           2   1  0  1   28:28        5
4.  Lucembursko    2   1  0  1   28:28        5
5.  Maďarsko          3  0  0   3  21:97        0

Program očekavaných utkání:  14. dubna 2023  Lucembursko - Moldavsko  *  22.4.2023  Česko - Lucembursko * 29. dubna  2023  Lotyšsko - Česko  a Maďarsko - Lotyšsko  6.května 2023.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .


(Petr Skála podle webu RC Havířov pro Ceskeragby.cz, foto: Petr Skála)

(2023 / 43 /  11 /  7  )


(20