Zapomeňte, že uvidíte v Česku v televizi olympijské ragby z olympiády v Tokiu

Zapomeňte, že uvidíte v Česku v televizi olympijské ragby  z olympiády v Tokiu
Trápí vás, že nevíte, na jakém televizním programu lze vidět ragbyové sedmičky z LOH v Tokiu? Ani se nedivíme, že máte takové starosti. Karel Gaman totiž prošel všechny televizní programy nabízející přenosy z olympiády v Tokiu a dospěl ke zjištění, že ragby olympijské ragby nebude v Česku k vidění. 


"Veřejnoprávní Česká televize vůbec nemá v programu vysílání olympijského sedmičkového ragby, a to ani finálové zápasy. Z pohledu  sportovního fanouška je to neuvěřitelné až skandální, že jeden z nejstarších organizovaných sportů na světě nedostal ve vysílání ani minutu.  Věnovat čas ragby na úkor … na úkor čeho?

Třeba na úkor ohromně vzrušující a dramatické střelby, která bude mít během prvních 14 dnů vysílání 12 přenosů a záznamů? Nebo podobně vzrušujícího plavání tam a pozpátku s 22 přenosy a záznamy? Vždyť i ten street basket 3x3 bude mít svých 180 minut, nemluvě o skateboardingu nebo softbalu. Jen ragby ne!" kriticky poznamenal k programu z olympiády editor webu RC Havířova Karel Gaman. 

"Že nemáme šanci ani u Eurosportu, tedy jeho vysílání pro Českou republiku, není divu. Ragby není ani snooker, ani motosport, tedy sporty, na kterých vysílání Eurosportu pro Česko stojí. Stěží bychom si mohli představit třeba program Eurosportu pro UK, do kterého by tvůrci programu nezařadili živý přenos sedmiček z OH, to by si prostě u veřejnosti neobhájili. Ne tak u nás, třeba od pondělí 26. července 2021, kdy začíná mužský turnaj, až do soboty 31. července 2021  není po ragby na Eurosportu ani památky," zjistil dál Karel Gaman. 

"Takže nám zbývá věřit, že v souhrnných zprávách z OH asi 7 až 9 minut trvajícím přehledu „Zprávy z Tokia“ nebo hodinovém zpravodajském bloku „Hodina z Tokia“ nějaký ten šot z ragby najdeme. Jinak budeme odkázáni jen na živé přenosy z olympijského webu, možná budou přenosy i na webu World," uzavřel svůj komentář na obsahově nejrozmanitějším ragbyovém klubovém webu jeho editor Karel Gaman.

Aktualizováno 28. července 2021 v 01:10 hodin 

Na poslední chvíli byl upravený program ČT Sport. Ve středu 28. července 2021 bylo ze záznamu zařazeno ragby ... finále olympijských sedmiček mužů.

   Středa 28. července 2021         
(Petr Skála, RC Havířov, ceskeragby.cz, foto: Petr Skála)