Nepodceňujme na MS ragbisty z Oceánie. Borci z Fidži a Samoy mohou ve Francii překvapit

O posledním srpnovém víkendu finišovaly poslední přípravy před Světovým pohárem.  Odehratá přípravná utkání pohledem Eduarda Krütznera seniora, jak je okomentoval  pro Ceskeragby.cz.


  Vše se neobešlo  bez překvapení. Anglie na svém svatostánku Twickenhamu podlehla Fidži 22:30. Pro Fidžany je to první vítězství nad Albionem a velkým povzbuzením pro SP. Anglické ragby má vážné problémy a za posledních 14 dní před SP už toho moc, na zásadní zlepšení formy týmu nenadělá. Hráči z Oceánie byli daleko bojovnější a také tvrdší v obraně, což se Angličanům příliš nezamlouvalo.

   Neustálý posun výkonnosti reprezentačních týmů z Oceánie potvrdili také Samoanci, kteří po velkém boji podlehli Irům jen 17:13, když v závěru utkání, měli ještě velkou šanci na vítězství. *** 
Skotsko si poradilo s Gruzií a zvítězilo hladce 33 : 6, ale do poločasu bylo utkání velmi vyrovnané, na SP jsou Skoti dobře připravení.


  Francie v poslední prověrce prověřila Austrálii a zvítězila celkem s přehledem 41 : 19. Bylo to velmi bojovné utkání ve kterém dominoval francouzský útok a přesné kopy Ramose, či Jamineta. Dobrý kopáč Austrálii velmi chyběl.

   Velkou senzací je vysoká porážka All Blacks od Jižní Afriky 7:35. All Blacks, kteří vyhráli přesvědčivě poslední zápas v Rugby Championship nad Jižní Afrikou 35 : 20 a vyhráli tak tuto prestižní soutěž, tentokrát zcela zklamali a navíc ztratili Scotta Barretta, pro první zápasy na SP, když dostal červenou kartu a to vypadá na 2 - 3 zápasy stopku. Jižní Afrika se dobře připravila na SP a má slibnou formu, hraje silové ragby díky zkušeným rojníkům a zlepšila hru útoku, bude pro každý tým velkým nebezpečím.

  Itálie si poradila s Japonskem a vyhrála 42:21 a jejich výkonnost se stále zlepšuje, Japonsko hodně zaostává za výkonností z minulých let. ***   V Madridu se v posledním přípravném utkání představila Argentina a potvrdila dobrou formu, smetla domácí reprezentaci 62:3 a svěřenci trenéra Michala Cheiky ukázali, jak velký výkonnostní rozdíl je ve hře Pum a Španělů, kteří patří v Evropě k těm silnějším týmům.Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .
(Eduard Krützner senior pro Ceskeragby.cz s využitím tabulek na havirov.rugby-cz.com  koláž: Petr Skála)

(2023 / 119 /  32 /  15)