Zajímavé výsledky 20 dnů před MS z Brive, San Benedetta, Tbilisi, Cardifu, Dublinu, Nantes, Montevidea a Nukualofy


  TV Nova příznivcům ragby v sobotu 19. srpna 2023  opět nabídla dvě přípravná utkání na Světový pohár, který startuje už 8.září 2023 ve Francii. V prvním zápase se představila Jižní Afrika, jeden z favoritů turnaje, když rozdrtila Wales  52:16. Jihoafričané jsou ve velmi dobré formě, preferují hodně agresivní kontaktní hru, mají velmi silný roj, dále zlepšili obranu a našli ideální sestavu útočné řady.

   Ve druhém utkání Francie porazila Fidži 34:17, ale pořádně se nadřela. Obři vbětšinou vosatí z Oceánie jsou a na světovém šampionátu  budou velmi nepříjemným soupeřem. Navíc většina hráčů hraje v Evropě za přední kluby a určitě jste si všimli, že  hru velmi takticky řídila mladá útokovka. Za Blues, kteří  zase zkoušeli adepty na závěrečnou nominaci, se výborně  uvedl výborný kopáč Jaminet, který hrál na zadáku a také útokovka, která nahradí Ntamaka, Antoine Hastoy prokázal své kvality.

  V dalším zápase Irsko porazilo Anglii 29:10, ale ztratila zraněného zkušeného mlynáře Sheehana a  Anglii zase bude asi chybět vyloučený Vunipola. ***   Itálie hladce přehrála slabé Rumuny 57:7. 

  Nezávislá komise World Rugby  rozhodla o potrestání, do té doby za červenou kartu nepotrestaného  Owena Farrella a zastavila mu  činnost na čtyři  zápasy. Klíčový hráč anglického týmu nebude tedy hrát na světovém šampionátu dvě  první utkání a to zrovna  proti Argentině a Japonsku. Toto rozhodnutí je varováním  disciplinární komisi WR, která se neměla k trestání prohřešků elitních hráčů.


   Poslední přípravná utkání  se odehrají o posledním srpnovém víkendu  a pak už se budeme těšit na svátek světového ragby.  Česká rugbyová unie naplánovala na podzim Pohár XV mužů, který se rozehrál už v polovině srpna 2023. Jenže se nějak  pozapomnělo na to, že tuzemští  ragbisté jsou amatéři upřednostňující zaměstnání, které je živí a  mnozí mají děti, které mají školní prázdniny.   Osobně jsem viděl zápas Sparta - Praga, které zaslouženě vyhráli domácí borci 32:15, ale úroveň hry byla opravdu velmi nízká. Sparťani byli bojovnější a měli lepší herní systém. V obou týmech však  z různých důvodů chyběla řada hráčů. Zápas hraný ve velkém vedru prokázal, že hráči mají zatím velké rezervy v kondici i individuální technice. Za zmínku stojí, že v týmu Pragovky, byli oporami jediní dva bodující hráči  hrající na spojkách. Dvakrát tak starší než jejich někteří spoluhráči mlýnovka Pavel Syrový a útokovka Petr Čížek  celý zápas zvládli a to i bez náležité letní přípravy," uzavřel svůj komentář Eduard Krützner senior.


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .
(Eduard Krützner senior pro Ceskeragby.cz s využitím tabulky na havirov.rugby-cz.com  foto: Petr Skála)

(2023 / 117 /  31 /  15)