Do síně slávy českého ragby vešel první ragbista Eduard Krützner starší

V devadesátileté historii českého a československého ragby  otevřeli tuzemští ragbisté popr bránu do Síně slávy. Stalo se tak při vyhlášení Ragbisty roku 2016 a do Síně slávy vešel jako první Eduard Krützner starší. Dres s číslem 1 a plaketu však za ragbyovou legendu převzaly vnučky Adriana a Sandra se svými dcerkami Vektorkou a Natálkou na rukou.

Eduard Krützner starší je  mimo jiné jako hráč a popzdější trenér Pragy držitel mnoha mistrovských titulů, dále byl ragbyový reprezentant a trenér reprezentace, dále sekretář České rugbyové unie a prezident Unie, je stále komisař při akcích evropské ragbyové federace, je držitel Ceny fair play, kterou uděluje Klub  fair play při Českém olympijském výboru a dále už také vstoupil do Síně slávy trenérů, kterou otevírá pro zasloužilé trenéry všech druhů sportu  Unie trenérů  při Českém olympijském výboru.

Laudacio na Medáka, jak ragbisté ragbyové legendě říkají, při předávání plakety přednesl jeho oddílový spoluhráč a dlouholetý spolupracovník Bruno Kudrna.

"Medáka přivedl k ragby můj otec už v letech, kdy měl za sebou úspěšnou sportovní dráhu hokejového brankáře a basketbalisty. Od té doby jej znám a proto mohu s uznáním hovořit o tom, co všechno pro české ragby udělal," řekl Bruno Kudrna, který kromě sekretáře Unie  prošel všemi posty jako Eduard Krützner starší.

(ps, Českéragby.cz, foto: Petr Skála)