Novým sportovním ředitelem České rugbyové unie je Afričan Phil Pretorius z JAR

Novým sportovním ředitelem České rugbyové unie je Afričan Phil Pretorius z JAR
Zkušený jihoafrický trenér  Phil Pretorius  je nyní novým sportovním ředitelem České rugbyové unie. Oznámil to web České rugbyové unie. Ten představil  známého metodika a propagátora hry se šiškou, jako muže, který  má za sebou celou řadu úspěchů na nejvyšší úrovni světového ragby.

Mezi nejzvučnější trenérské adresy v kariéře nového sportovního ředitele patří Bulls v Super Rugby, dále angažmá u národního týmu Tongy či u výběru South African Barbarians. Trenérské řemeslo zavedlo vystudovaného doktora filozofie i do Irska či na Kajmanské ostrovy. Pod jeho vedením působil třeba i pozdější trenér národního týmu Jihoafrické republiky Heyneke Meyer. Jihoafričan nyní nově ve službách českého ragby byl také trenérem a sportovním ředitelem univerzity ve Stellenboschi.

Phil Pretorius pro web ČSRU uvedl šest cílů, s kterými přichází k českému ragby.

V prvé řadě chce  spokojené hráče a hráčky. Chce s nimi pracovat tak, aby se mohli zlepšovat nejen hráčsky, ale i lidsky.

Rád by  zvýšil image českého ragby, aby bylo vnímáno jako jeden z největších sportů v ČR. Vnímáno jako příkladný a progresivní sport, jehož chtějí být lidé součástí.

Chce pomoci posunout národní tým ve světovém žebříčku na dvacáté místo.

Chce zvýšit celkovou úroveň českého ragby tak, aby mohlo aspirovat na účast v nejvýznamnějších soutěžích.

Chce zvýšit a zkvalitnit členskou základnu a dále zlepšit domácí soutěže, aby bylo možné  maximálně zužitkovali potenciál českého ragby.

Chce vytvořit mosty mezi unií, kluby, sponzory, fanoušky a hráči, aby se každý cítil potřebným a chtěným členem rostoucí organizace.

"Přeji Philovi mnoho úspěchů a štěstí v jeho práci. Věřím, že se i díky jeho zkušenostem a schopnostem podaří posunout české ragby ve střednědobém horizontu výrazně dopředu", komentoval novinku ve svém manažerském týmu  za výkonný výbor ČSRU prezident Pavel Chaloupka.

Ve zprávě není uvedeno, na jakou dobu Jihoafričan  angažmá s Českou rugbyovou unií podepsal.

S posunutím  českých ragbistů do první dvacítky celosvětového žebříčku  čeká zahraničního odborníka  hodně obtížná role, neboť čeští ragbisté jsou v současné době v žebříčku, do kterého je zařazeno 103 zemí, až na třiatřicátém místě.

(ps, Českéragby.cz, foto: Rugbyunion.cz)