PACHMAN Martin

PACHMAN Martin

Prošel všemi reprezentacemi od výběru patnáctiletých borců, přes kadety až po juniory, za které hrál v reprezentačním dresu například na MS 1992.

„Původním povoláním jsem řezníkem, ale po vojně jsem se přeučil na kuchaře a jako kuchař jsem také pracoval nejdříve v jedné tuzemské francouzské restauraci. Majitelem byl Francouz a ten měl pro ragby pochopení. Přesto jsem později přešel do jednoho pražského mezinárodního hotelu, kde nyní působím jako vedoucí směny v kuchyni. Mohu si však směny naplánovat tak, abych na zápasech i na trénincích byl včas. Občas se už stalo, že jsem byl v práci ještě v době, kdy se začalo hrát extraligové utkání, tak jsem alespoň stihnul druhý poločas,“ líčí strasti pracovně vytíženého ragbisty útočník Pachman.

Cestu do seniorské reprezentace měl Martin dlouho uzavřenou. Hráčský post křídla, na kterém Martin hraje v Říčanech, zabírají v národním týmu borci, kteří jsou zkušenější. „Na mém místě hraje třeba dvojnásobný Ragbista roku Martin Jágr, který je hráčem francouzského Toulonu a tak jsem poprvé alespoň jako náhradník odjel až k utkání s Ruskem na podzim 2005 a nastoupil jsem teprve tehdy, kdy se Jágr zranil. V Krasnodaru jsem střídal a celé utkání jsem hrál až doma v červnu 2006 v Říčanech proti Gruzii. Obě utkání se silnými týmy ze zemí bývalého Sovětského svazu jsme však prohráli. Myslím si však, že položené pětky přes mne zrovna nešly,“ podotýká Martin Pachman, který se tak zapsal do kroniky českého ragby jako ragbista, který nastoupil k zápasům I. divize ME.

Říčanského útočníka nemusíte na hřišti mezi ostatními poznat, neboť hraje již delší dobu s přilbou, která sice není povinná ve výbavě hráčů, ale už ji používá stále více hráčů. „Je to bezpečnější, neboť na hlavě moc vlasů nemám,“ přiznává současný nejrychlejší říčanský ragbista, který si však na podzim zahrál i na pozici rváčka.

Martinovi se vážná zranění při ragby vyhýbají, ale ne všem zraněním dokáže čelit.
"V únoru 2008 jsem si při práci přeřezal šlachy na ruce. Příliš rychle jsem řezal maso a tak to odnesla ruka. Nebylo to moc příjemné, ale už se to léčí," ukazuje Martin na ruku, s kterou delší dobu moc nemohl hýbat.
"Chci si na jaře zahrát opět v říčanském útoku a už se těším na první utkání. Pokud ovšem dostanu příležitost," podotýká téměř pětatřicetiletý borec Martin Pachman, který se při Valné hromadě RC Říčany staral o občerstvení účastníků zasedání.
 


Sportovní dráha Martina Pachmana

PACHMAN  Martin     

* 19. 7.  1973  (180 cm /  92 kg )


2004: MČR, rugby, 1. místo, (RC Říčany)
2005: První start v reprezentaci ČR (Rusko – Česko)
2005: MČR, rugby, 1. místo, (RC Říčany)
2006: MČR, rugby, 1. místo, (RC Říčany)

 
pachman_mensi_na_delku.jpg

Fotografie Martina Pachmana jsme převzali s laskavým svolením říčanských fotografických kouzelníků  Fotoprofesinal.cz


Další fotografie Martina Pachmana  naleznete v databázi FOTOPROFESIONAL.cz ...

Martin Pachman, tak jak jej moc neznáme v roli kuchaře (Klikni a uvidíš)

Martin Pachman, tak jak jej moc neznáme v roli kuchaře podruhé (Klikni a uvidíš)

TMySQLDbLink: Table './ceskeragby/url_log' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed
UPDATE `url_log` SET `id`='cc254e8c-8bd0-4af4-98eb-106e587f6ca8',`time`='6.891',`memory`='33.74' WHERE `id`='cc254e8c-8bd0-4af4-98eb-106e587f6ca8'