Petr Jiráček: " Díval jsem se na tréninky ragby "

Petr Jiráček: " Díval jsem se na tréninky ragby "
Na čtyři a půl roku se tři dny před Štědrým dnem 2011  upsal Wolfsburgu plzeňský fotbalový d´Artagan. Jednomu z filmových Tří mušketýrů a to zrovna  tomu čtvrtému  d´Artaganovi  je totiž  Petr Jiráček hodně podobný a to nejenom délkou vlasů. I on se během několika měsíců vypracoval jako neznámý borec  z českého venkova  v osobnost, za kterou se už nyní vydávají i  malí kluci na českých hřištích.  Jeho úniky obranami soupeřů neunikly pozornosti agentů a tak Jiráčkovy  kousky  obdivují  v roce 2012 za hranicemi Česka.

"Bydlel jsem asi dva roky v Praze ve Vysočanech a často jsem jezdil na kole kolem Rokytky a tak jsem se častokrát zastavil na hřišti, kde trénovali myslím, že jim ragbisté říkáte Medvídci. Docela mne ta podívaná na  ragbyové tréninky bavila. Jinak jsem viděl několik televizních přenosů z MS v ragby a vím, co to je Hakka v podání novozélandsých ragbistů,"
řekl pro Českeragby.cz český fotbalový reprezentant Petr Jiráček, který tehdy pozoroval jako neznámý fotbalista tréninky ragbistů Pragy.


V úterý 12.červen 2012 běžela třetí minuta utkání EURO 2012 a na ukazateli skore bylo toto sdělení Česko - Řecko 1:0. Svou druhou za Česko dal Petr Jiráček.
Při té Jiráčkově první brance v  Černé Hoře zvolal  televizní komentátor Jaromír Bosák na Petra Jiráčka  "Pojď synu , "  a Petr branku proměnil.
Tentokrát utkání Česko - Řecko komentoval Pavel  Čapek a ten mimořádně nepřepisoval dějiny nějakým unikátním výrokem.
Není bez zajímavosti, že Petra Jiráčka se 29. května 2012 ještě v Praze Prvnizpravy.cz zeptaly, jak mu je, když po čase vidí  gól vstřelený do branky Černé Hory s původním komentářem Jaromíra Bosáka.

 "Je to už pro mne hodně dávno....   (více ... )

(foto: Petr Skála)