Přeloučský ragbista Jan Kohout stoprocentním kopáčem U20Z města na Labi se Kohout junior dostal  do výběru ČR, kde hájí české barvy na probíhajícím ME U20.

"  Nepamatuji si, že bych jako  hráč  hrál se spoluhráčem  nebo coby trenér trénoval borce, který by proměnil všechny kopy, jež se v tom utkání kopaly,"    přiznal po semifinalovém utkání ME U20  Česko - Švýcarsko 19:8   kouč českého celku Daniel Beneš.    V Praze na hřišti Sparty na Podvinném Mlýně  se poslední srpnovou středu na probíhajícím evropském šampionátu borců do dvaceti let  dočkali příznivci šišatého míče  určité kuriozity. Kopáč českého týmu devatenáctiletý Jan Kohout proměnil všechny kopy, které gruzínský rozhodčí Amitkhanatshvili nařídil proti Švýcarům. Čtyřmi trestnými kopy a jedním kopem po pětce zatížil přeloučský útočník skore soupeře čtrnácti body.

" Všechny kopy jsem v jednom utkání skutečně proměnil poprvé ve své sportovní kariéře a jsem rád, že se to stalo právě v semifinále ME,"    řekl po utkání pro Českéragby.cz úspěšný hráč.

" Za českou reprezentaci jsem odehrál teprve druhé utkání. Nějak mne do reprezetačních výběru mladších kategorií nikdo nevybral, "    konstatoval přeloučský kanonýr.

Devatenáctiletý ragbista, student prvního ročníku  Dopravní fakulty Pardubické univerzity společně se svými spoluhráči z Přelouče získal v červenci 2013 svoji první medaili. 
" Zúčastnil  jsem se letos   všech  kvalifikačních  sedmičkových  turnajů a pak ještě  finálového turnaje ve Vyškově. Tam Přelouč  vybojovala bronzové medaile a tato medaile za třetí místo na mistrovství České republiky v olympijském sportu, je vlastně mojí první medailí v ragby. Tím, že jsme se probojovali do finále, mám už nyní nejméně stříbrnou medaili. V roce 2013 jsem prostě začal sbírat medaile,"    smál se Jan Kohout po utkání se Švýcarskem.
 
" Honza má skvělou formu. Když například při utkání se Švýcarskem  z poloviny hřiště snížil trestným kopem na 3:5, byly to pro nás pro další vývoj zápasu  velmi důležité body," přiznal trenér ČR a ligového celku Brna Bystrc Daniel Beneš.  

Jana  Kohouta a jeho spoluhráče z českého týmu můžete vidět 31. srpna 2013 v Praze v Edenu, kde se hraje od 17 hodin finále ME dvacetiletých.

"  Soupeřem nám bude Nizozemsko, které se svými soupeři vypořádalo velmi hladce. Maďarsko Nizozemci porazili  85:3 a Ukrajinu 65:5. Náš soupeř je favoritem, ale nic mu nechceme darovat," má jasno před svým třetím startem v dresu se lvíčkem nad levým prsem Jan Kohout.  

Ragby přátelské Prvnízprávy.cz o ME U20 v ragby již napsaly  ...

Čeští dvacetiletí ragbisté ve finále ME * Hraje se v Praze   28. srpna 2013
Dvacetiletí ragbisté hrají v Praze semifinále ME  28. srpna 2013
Česko porazilo Moldavsko na ME v ragby U20 v Praze 29:7     25. srpna 2013

Českéragby.cz o ME U20 v ragby již napsalo  ...

Čeští dvacetiletí ragbisté ve finále ME * Hraje se v Praze      28. srpna 2013
Česko porazilo Moldavsko na ME v ragby U20 v Praze 29:7     25. srpna 2013


Další sportovní zpravodajství rovněž na webu