Ragbistou Dukly za rok 2019 byl vyhlášen hráč sedmičkového týmu Dukly Matyáš Hopp

Při tradičním vyhlašování nejlepších sportovců Armádního sportovního centra Dukly za rok 2019 došlo poprvé k vyhlášení i nejlepšího ragbisty Dukly.

A tak se stalo, že byl za rok 2019 vyhlášen vedle nejlepšího házenkáře, fotbalisty a volejbalistky a volejbalisty rovněž ragbista.

Trenéři ragbyové Dukly zvolili za tohoto nejlepšího hráče roku hrajícího v dresu v maskovacích barvách Matyáše Hoppa, jehož příznivci  paragbyJak říkám ..."Docela jsem byl překvapený, že jsem byl vybraný za nejlepšího hráče ragbyové Dukly a ještě jsem první, který tuto poctu získal.  Mám z toho velkou radost, to mi věřte," řekl po převzetí ceny Matyáš Hopp, jehož příznivci ragby znají jako skvělého hráče sedmiček Dukly a reprezentace a také jako jednoho z nejlepších hráčů Pragy a reprezentace v patnáctkovém ragby.

"Teď je ragby středem zájmu díky probíhajícímu světovému šampionátu, který o víkendu skončí v Japonsku. Jsem velmi rád, že Česká televize tyto zápasy vysílá, protože lepší  propagaci než možnost  sledovat doma zápasy z MS této skvělé hry si ani nedovedu představit. Nu a komu fandím, aby se stal mistrem světa?  Anglii, která se už skvěle předvedla ve vítězném utkání nad Novým Zélandem,"  dodal Matyáš Hoff.

(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)