Ragbyový bard, Slávista a kamarád Juraj Rázga oslavil třičtvrtě století věku

Juraj Rázga, který 23. února oslavil třičtvrtě století věku,  začal s ragbyovou šiškou ve své milované Slávii a hned po skončení hráčské kariéry se vrhl na trenénování  a tak není divu, že pro slávistické i české ragby vychoval desítky  skvělých hráčů, reprezentantů svého klubu i své vlasti.

Juraj Rázga se věnoval ve své ragbyové kariéře i bafuňářství, organizoval nespočet ročníků populárního turnaje Šiška Mladého světa, byl sekretářem ragbyové Slávie, manažerem národního týmu České republiky, generálním sekretářem České rugbyové unie a nyní je už několik volebních období členem dozorčí rady unie.


"S Jurajem jde vždy ruku v ruce dobrá nálada a nezničitelný smysl pro humor. Dovol mi, kamaráde, abych Ti do dalších let popřál mnoho zdraví a energie a jménem celého českého ragby Ti poděkoval a vše, co jsi pro ně udělal," napsal na uniový web Pavel Chaloupka, prezident ČSRU.

Na setkání s přáteli se v předvečer jubilea Juraj Rázga svěřil, že jako  technický vedoucí reprezentace ČR nejraději vzpomíná na utkání české reprezentace v Madridu se Španělskem, což bylo v době, kdy Česko hrálo A skupinu ME, a dále vzpomíná na organizaci zápasů s britskou armádou v Praze.

   Českeragby.cz  rovněž napsalo ...  

Sedmdesátiny ragbyového barda Juraje Rázgy

(ps, Českéragby.cz, foto: Petr Skála)