Rapant Lukáš * 1982

Rapant Lukáš *  1982

S úsměvem nám sdělil: na jaře budou další zápasy, ale nejsem si jistý zda nás náš trenér Christophe (Urias) uvolní. Budeme mít v té době totiž velmi důležité zápasy. Rád bych určitě při té příležitosti navštívil mé rodiče v Havířově.
Z 11 odehraných zápasů byl 9 v základní sestavě.
Česko Lukáš Rapant opustil před osmi léty. Začal nejprve v Bourgoin,ale zůstal zde jen tři měsíce. Trenér české reprezentace nám všem dobře známý Michel Bernardin (trenér Bataillon de Joinville, US Bressane) byl v té době trenérem klubu v Chambery a Lukáše si vybral do svého mužstva. Hrál jsem pravého pilíře, ale on pro mne našel post mlynáře – říká Lukáš. Když Michel odešel trénovat Saint-Nazaire, zabalil si své zavazadla a společně s dalšími 6. Čechy se za ním vypravili do Bretagne. Zde strávil 3.roky a poté se přemístil do Haut-Bugay (Oyonnax) a zde je již 4.rok.
První rok byl pro něj těžký. Čekala ho operace krčních obratlů. On je ale dříč a tvrdě na sobě pracoval, říká Hubert Debedde, který má na starosti fyzickou přípravu.

Nyní Lukáš Rapant 27 let, 180 cm, 110 kg hraje většinou levého pilíře. V této sezóně byl v základní sestavě 9 z 11.zápasů, z toho 3 x zaskakoval za zraněné mlynáře Tebaniho a Humberta na tomto postu. To mně nečiní žádné potíže, rád pomůžu mužstvu, ale lépe se cítím na levé straně mlýna. Lukáš je dnes jedním z nejlepších hráčů roje, tvrdý v soubojích, aktivní v obraně. Příkladný lídr mužstva, přestože se tomu brání slovy : jsou tu jiní hráči, kteří jsou většími lídry než já. Řekněme, že jsem se hodně zlepšil díky Christophovi, který mně hodně pomohl.

Jako on, tak celý mlýn Oyonnax je jednou ze základních zbraní úspěchů mužstva. Mužstvo jsme doplnili právě zde a nyní musíme stále tvrdě pracovat, protože to stále není podle našich představ. Teď musíme dobře připravit mužstvo na těžký  zápas s Mont-de-Marsan. (doplňuji výsledek – Oyonnax zvítězil 35 : 10).


Tento článek, který napsal Ludovic Alain pro regionální noviny jsem přeložil proto, abych naši ragbyové rodině sdělil jak úspěšné máme hráče ve Francii a opravit tak mylné názory, že současné slabé výsledky naši reprezentace jsou dány tím, že odešla jedna velmi silná generace hráčů. Nikdy předtím naše unie neměla tak početné zastoupení v předních francouzských klubech. Dnes jsou hráči jako Rapant, Němeček,Wognitsch a Kutil v Oyonnax, Šustr v Auch, Šťastný v Lannemazan, Voves v Narbonnu a hlavně Jágr v Bordeaux-Begles oporami svých týmů v druhé nejvyšší francouzské soutěži Pro D-2. K tomu je třeba přičíst ještě 3. hráče z Fédéral II. Jursika ve Strasbourgu, Oklešťka v Auxerre a Holovského v St.Raphaël.Chyby je  třeba hledat jinde.

TMySQLDbLink: Table './ceskeragby/url_log' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed
UPDATE `url_log` SET `id`='311b6fa4-9c83-4b43-88a9-aa315b08e880',`time`='6.926',`memory`='35.98' WHERE `id`='311b6fa4-9c83-4b43-88a9-aa315b08e880'