Skvělému fotografovi Martinovi Malému vyšla v novinách první fotografie před padesáti lety! Podívejte, bylo to v Lidové demokracii

V sobotu 8. prosince 1973 vyšel v Lidové demokracii rozhovor s tehdejším kapitánem československé reprezentace s Jaromírem Kourkem, který byl nalezený v archívu Petra Skály.*)  Ve druhém odstavci je sice nepatrná chyba v textu ... Místo ... začal s ragby v devatenácti za Spartu mělo být začal s ragby v devatenácti za Zbrojovku Brno.

**)  Ovšem fotografii Jaromíra Kourka tehdy pořídil  šestnáctiletý Martin Malý, který nyní patří k nejlepším fotografům nejenom sportu v zemi. Každopádně  portrét Jaromíra  Kourka v Lidové demokracii  v prosinci 1973 byla  první fotografie od Martina Malého  uveřejněná  v novinách. Martin Malý sice ragby nehrál, ale hru se šišatým míčem  hrál  jeho otec Ludvík v armádním týmu a ragby hrál v letech dorosteneckých za Tatru Smíchov i Martinův synek Jan Malý  rovněž fotograf.

Fotografie Martina Malého znají především fanoušci Slavie, neboť on pro tento slavný fotbalový klub fotografuje déle než čtyřicet let. Nezapomínejme, že v minulém století se fotografovalo na film a tak  nebylo možné krátce po začátku utkání už první snímky umístit na klubový web, jako se děje v současné době.Petr Skála  a Martin Malý na společné fotografii v létě 2023 v Edenu.


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .
(Petr Skála  pro Ceskeragby.cz, foto Petr Skála a Jiří Růžička a koláž: Petr Skála)

(2023 / 173 /  39 /  18)