Smutná zpráva ... České ragby přišlo o velkou osobnost. Zemřel Miroslav Šustek

Česká rugbyová unie a ragbyový klub JIMI Vyškov s lítostí oznámují, že v  sobotu 26. března 2016 po krátké těžké nemoci zemřel předseda Sboru rozhodčích ragby a zároveň jeden z nejzkušenějších rozhodčích v českém ragbyovém prostředí, dlouholetý uniový a klubový funkcionář  Mgr. Miroslav Šustek.

Bývalý házenkář si zkusil jednou  ve Vyškově zahrát ragby  a už u něho zůstal. Již ve svých šestadvaceti letech v roce 1978, kdy mnozí současní extraligoví hráči ještě nebyli na světě, nastartoval kariéru ragbyového rozhodčího. Od roku 1988 řídil nejvyšší soutěž a na svém kontě měl i 42 mezistátních utkání. Jako čtyřnásobný účastník mistrovství světa juniorů se mu největšího uznání dostalo, kdy byl rozhodčím   zápasu semifinále MSJ  v Lille  Jihoafrická republika - Francie. Bohatou kariéru oficiálně ukončil v dubnu 2015, ale dál působil v nižších soutěžích, především pak u mládeže.

"K mládeži měl jako vystudovaný pedagog velice blízko, což se kladně projevilo i v jeho kariéře, neboť vždy preferoval prevenci před represí, a tímto stylem tak velice přispíval k pozitivnímu formování hráčů," píše se v nekrologu uvedením na webu ČSRU.

Miroslav Šustek dlouhá léta působil jako funkcionář ve vyškovském klubu a od roku 1994 vedl Sbor rozhodčích ragby ČSRU společně s výkonem předsedy sportovně-technické komise na Moravě. 

"Mirku,  budeš moc chybět nejenom svým nejbližším, ale  i ragbistům,"  napsal na facebooku jeden z těch, kterého Miroslav Šustek také jako pedagog učil.

(ps, Českéragby.cz, foto: archív)