Smutná zpráva z ragbyového Edenu. Zemřel dlouholetý člen klubu a hráč Slavie Pavel Hrouda

Ragbyový klub Slavie Praha se zármutkem poslední den v březnu 2021 oznámil, že ve věku 82 let odešla nepřehlédnutelná postava slávistického ragby, dlouholetý člen nejstaršího pražského ragbyového  klubu  a jeho hráč Pavel Hrouda. 

„Pavel byl všestranný sportovec, začínal s rychlostní kanoistikou, byl nadšený fotbalista, plavec a samozřejmě ragbista, kde uplatňoval svůj velký fyzický fond a rychlost. Vedle toho byl duší a aktérem společenského dění klubu. Ti, kdo se pohybovali v jeho blízkosti, v dobách nejlepších let, si budou připomínat jeho nespočetné eskapády a dobrodružství po zápasech, na zájezdech i v osobním životě.  Pavel neměl přezdívku, byl to prostě Hrouda, bojovník, tahoun zábavy, znalec vína, nočního života, žen, mariášník a milovník sportu," napsal v nekrologu uveřejněném na klubovém webu předseda RC Slavie Praha Jan Stránský.

„Pavle, budeš svým kamarádům hodně chybět, ale legenda neumírá," poznamenal v závěru nekrologu Hroudův spoluhráč a současný šéf klubu Jan Stránský.

„O Pavlovi Hroudovi hodně toho  napsal  již Honza Stránský, avšak mnozí z nás na Pavla budeme vzpomínát v souvislosti s jeho nezapomenutelným návratem po emigraci z Austrálie.  Scházel tehdy  po dlouhých schodech na hřišti v Trojí a jako svátost držel v ruce šišatý  míč přivezený z daleké Austrálie," vzpomenul  jiný člen slavného týmu Slavie ze sedmdesátých let Jan  Havel na událost, která se mu  vybavila v souvislosti se spoluhráčem  Pavlem Hroudou. 

(js, slaviarugby.cz, ceskeragby.cz, foto: Petr Skála)