Smutná zpráva z ragbyového mlýna ... Zemřela ragbyová legenda Fedor Donát

Třetí květnový pátek se rodina a ragbisté v Praze ve strašnickém krematoriu rozloučili s ragbyovou  legendou s Fedorem  Donátem. Osmaosmdesátiletý Donát, který zemřel v neděli 13. května 2018, sice nebyl věkem nejstarším českým ragbistou, ale byl služebně nejstarším ragbistou, který hrál ragby v Anglii už ve válečných letech počátkem roku 1940, kde třináctiletý Fedor společně s rodiči  pobýval.

Rodiče s malým Fedorem totiž odcestovali před druhou světovou  válkou do  Anglie a tak se stalo, že  tam ve škole hrál ragby a protože ke znovuzrození hry se šiškou  po krátkodobé  nečinnosti ragbistů  za  první republiky v době hospodářské krize  došlo v Praze až teprve v roce 1944, byl  tudíž   ragbista Donát služebně nejstarším  českým ragbistou. 

    Fedor Donát   *  25. září 1929   + 13. května 2018    

Fedora Donáta současní hrající veteráni poznali už jen jako přísného rozhodčího a svazového i klubového činovníka. Kromě činnosti v ragbyových celostátních výborech a komisích, působil také  jako spolehlivý činovník i ve svém klubu ve Spartě Praha. Málo se ví, že se znalostí anglických reálií pomáhal i coby mezinárodní činovník ve Svazu stolního tenisu.(ps, Česká rugbová unie, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)