Smutná zpráva z Vyškova ... Zemřel Oldřich Chomoucký. Obávanému rváčkovi říkali Olaf

Ragbyové kluby JIMI Vyškov a Old boys Prague s lítostí oznámily, že v jejich řadách bude od soboty 14. července 2018 navždy chybět obávaný rváček v rojích  obou klubů a bývalý reprezentant Oldřich Chomoucký, kterému ragbisté říkali Olaf.

"Do ragbyového nebe odešel náš velký kamarád," napsal na web pražského klubu Old boys jeho předseda Vladimír Kodytek.

"Trénoval jsem Olafa v reprezentaci, kde hrál stejně jako ve Vyškově rváčka. Bylo na něho spolehnutí a když nastoupil na utkání, tak jsme měli jistotu, že kolem něho žádný soupeř neprojde," vzpomenul pra ragbyový magazín Českeragby.cz na vyškovského ragbistu bývalý dlouholetý reprezentant a pozdější reprezentační trenér, ale také prezident České rugbyové unie  Eduard Krützner starší.Oldřich Chomoucký poprvé v československé reprezentaci nastoupil v roce 1977 k utkání, ve kterém tehdejší československý národní tým v době, kdy se ještě pokládaly čtyřky, hrál v Praze dlouho s Italy  nerozhodně 4:4, aby nakonec pozdějším stálým účastníkům MS podlehl o šest bodů 4:10.  A to Italové nyní patří mezi šest nejlepších ragbyových týmů Evropy.

Rozloučení s Oldřichem Chomouckým, který zemřel ve věku 62 let, bude ve Vyškově v pátek 20. července 2018 od 10 hodin v obřadní síni ve Vyškově.

(ps, Českeragby.cz, foto: Martin Malý)