Smutná zpráva ... zemřel Jiří Vopálenský


Jiří Vopálenský v šedesátých letech s tehdejším  klubovým ligovým týmem  AZKG později Praga Praha  získal pět  mistrovských  titulů, dále v letech 1956 až 1962  hrál i za československou reprezentaci v útoku na postu tříčtvrtky. Na konci šedesátých let, kdy na Pragovce trénovalo  přes padesát kvalitních hráčů  tak, když neměli všichni takové možnosti hrát, Jiří Vopálenský se staršími hráči založil klub Medik Praha a později US Praha. Uhelné sklady  dokonce postoupily do první ligy a Jiří Vopálenský v té době jako čtyřicetiletý patříl k nejstarším ligovým hráčům. Ligu přestal hrát po čtyřicítce, aby se věnoval funkcionářské práci. Po  návratu zpět do Pragy byl předsedou klubu a v letech 1979 až 1989 pak předsedou Svazu ragby ČSTV.


"Jiří byl svělým  hráčem  i kamarádem, který nezkazil žádnou legraci. Přes řadu pracovních povinností  si na ragby našel čas i po skončení své hráčské kariéry, kdy se podílel na řízení  Svazu a rozvoji ragby při možnostech, jaké tehdy tento sport měl," řekla o svém spoluhráči a příteli ikona českého ragby osmdesátiletý Eduard Krützner starší, který také ragbyovému zpravodajskému webu Českeragby.cz smutnou zprávu oznámil.

Ragby se věnoval i Vopálenského syn Karel Vopálenský, který rovněž hrál za Pragau Praha, s kterou získal tři mistrovské tituly  a za reprezentaci v konkurenci Zdenka Mrazčinského  na postu mlýnové spojky. Poté, co se oženil, však ukončil svoji sportovní kariéru.Jří Vopálenský  coby předseda Svazu ragby ČSTV na zasedání uspořádaném k šedesátému výročí československého ragby 

(ps, Českéragby.cz & SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)