Bill Beaumont byl znovuzvolený předsedou světové ragbyové federace World rugby

Očekává se, že v řádech dnů bude třeba vypracovat nějaký akční program. Čelní země světového ragby se potýkají a budou potýkat s masovým výpadkem příjmů. Některé unie už bankrotují (USA) nebo jsou ve stavu rozkladu a před krachem (Austrálie). Podporu budou potřebovat také země druhé výkonnostní úrovně. Mezinárodní ragby bude mít výpadek programu, rozhodně neproběhnou letní testy a podzimní jsou nejisté, třeba země Six Nations by daly přednost dohrávce přerušeného turnaje před podzimními testy. Na jižní polokouli se nyní dostávají na přetřes příliš drahé soutěže interkontinentální soutěže Super Rugby a Rugby Championship. Do toho navíc vstupují problémy s televizními právy a spousta dalších problémů.

Beaumont vyzval organizaci, aby se dala do práce, reagovala na zmírnění důsledků pandemie covid-19 a zavedla progresivní změny.


Jak říkám ..."Za poslední čtyři roky jsme toho hodně dokázali, ale jsme v poločase a musíme pokračovat druhým poločasem. Nyní mám jasný mandát spolupracovat s Bernardem na provádění progresivních a udržitelných změn,“ řekl mimo jiné staronový prezident World Rugby  Bill Beaumont.Nový výkonný výbor WR· Sir Bill Beaumont (Anglie, prezident)

· Bernard Laporte (Francie, viceprezident)

· Brett Gosper (Austrálie, CEO-generální ředitel)

· Angela Ruggiero (USA, nezávislá)

· Lord Mervyn Davies (nezávislý)

· Mark Alexander (Jihoafrická unie)

· Chalíd Babbou (Rugby Africa)

· Bart Campbell (NZ unie)

· Gareth Davies (velšská unie)

· John Jeffrey (skotská unie)

· Bob Latham (Rugby USA)

· Brett Robinson (Rugby Austrálie)


(kg, ek, ps, SportovniListy.cz, web RC Havířova, world.rugby, foto: world.rugby)