České ragbistky byly vyhlášeny nejlepším světovým týmem roku 2019! Jak k tomu došlo?

České ragbistky byly vyhlášeny nejlepším světovým týmem roku 2019! Jak k tomu došlo?
Nejvýznamnější a nejrespektovanější světový portál o ženském ragby scrumqueens.com vyhlásil své výroční ceny. Zatímco vítězství ve většině kategorií braly podle očekávání hráčky Anglie, Nového Zélandu a dalších velmocí, nejlepším týmem roku byla vyhlášena česká ženská reprezentace!

Český ženský tým totiž už dva roky po sobě neprohrál jediné oficiální mezinárodní utkání. Dvakrát za sebou vyhrál nejstarší ženskou mezinárodní soutěž Evropský pohár a také obhájil putovní Konektor Cup. Vzhledem k tomu, že v roce 2019 neprohrál ani jedno utkání jako jediný ženský reprezentační tým na světě, vyhlásili ho ragbyoví odborníci nejlepším týmem i před tabulkově silnějšími týmy.

České  hráčky i trenérka si titulu cení, nicméně se i nadále dívají na věc střízlivě.

Jak říkám ...„Ocenění od scrumqueens.com je fantastické a opravdu nečekané. Po takových úspěších se přímo nabízí usnout na vavřínech. Ale už předtím, než úspěchy přišly, jsme začali plánovat změny, které postupně uskutečňujeme a které by měly podpořit dosahování takových a lepších výsledků v budoucnu. Jsme teprve na začátku a výsledky v roce 2020 pro nás nebudou tak podstatné, jako to, aby se nám podařilo změny dotáhnout. Když se k tomu bude dál výsledkově dařit, bude to bonus,“ komentovala výsledky ankety
trenérka českého týmu Hana Schlangerová.

„Vždy je těžší úspěchy obhájit, ale myslím že české ženské ragby má nakročeno dobrým směrem a pokud všichni zapojení budou vynakládat stejné úsilí jako doteď, mohly bychom se posunout opět o kousek dál,“ řekla kapitánka českého ragbyového týmu Petra Křiklánová.

(mch, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)