České ragbistky v Montevideu na World Rugby Sevens z dvanácti týmů skončily desáté

Druhý díl třídílného seriálu World Rugby Sevens Challenger mužů i žen se druhý březnový prodloužený víkend odehrává v metropoli Uruguaye  v Montevideu.

V hlavním městě   Uruguaye hrají v soutěži žen české ragbistky, kterým se v pátek 8. března 2024 v prvním hracím dnu moc nedařilo. Ve skupině A Češky nejdříve prohrály s Polskem 0:46 a pak ještě s 15:28  s Čínou. Češky vyhrály až teprve třetí utkání 31:7 s Paraguay druhý hrací den v sobotu 9. března 2024.  Češky poté  skončily na třetím místě ve skupině A, ale protože ze všech týmů na třetím místě měly lvice nejhorší skore, spadly od skupiny bojující už jen  o celkové deváté až dvanácté místo.

Česko však mělo výhodu, že v této skupině jako první utkání hrálo s nejhorším týmem šampionátu s Mexikem, nad kterým vyhrálo 29:0.

Nu a v přímém souboji  o to deváté místo na turnaji se Češky opět potkaly  s  Paraguayí, ale Jihoameričanky tentokrát zvítězily  o tři body pětkou, kterou položily v nastaveném čase. Vítězem turnaje se stala Čína, která vyhrála nad Argentinou vysoko 38:7.  Jinak není bez zajímavosti, že Češky na turnaji s vítěznou Čínou v utkání ve skupině A hrály a prohrály jen 15:28.