České reprezentantky v olympijském ragby čeká turnaj v maďarském Esztergomu

České reprezentantky v olympijském ragby čeká turnaj v  maďarském Esztergomu
Celodenním soustředěním byla třetí červencovou  neděli završena příprava reprezentace žen 7s, na druhý z turnajů Mistrovství Evropy, které se bude konat  v maďarském Esztergomu od 22. do 23. července  2017.

Poslední dva týdny před turnajem české ragbyové reprezentantky vůbec neodpočívaly. Nejdříve absolvovaly soustředění v Nymburce od 5. do  9. července 2017, dále celodenní soustředění na hřišti ARC Iuridica Praha v Chrášťanech 16. července 2017  a několik regionálních kempů ve dnech neděle, středy a pátky. Hráčky za přibližně  3 týdny podle zprávy uvedené na svazové webu absolvovaly celkem 21 reprezentačních tréninkových jednotek.

Regionální kempy byly zaměřeny na rychlost a jednotlivé individuální dovednosti a celodenní tréninky na herní dovednosti a video analýzy naší hry a hry soupeřek.


"Především pětidenní soustředění v Nymburce dalo kompletnímu výběru  hráček příležitost do detailu pracovat na herních činnostech a plně tak využít třífázové tréninky v profesionálním prostředí. Velký prostor byl věnován také regeneraci a zdravotnímu stavu hráček, aby byly i přes nezvyklou délku a náročnost sezóny optimálně fyzicky připraveny na  druhý vrchol sezóny," píše se ve zprávě.

Na Mistrovství Evropy žen 7´s tým odcestuje ve stejné sestavě, jaká reprezentovala na ME v Ostravě, jedinou změnou je donominování třinácté  hráčky Kateřiny Daníčkové.

Tým byl sestavený po třech hráčkách Petrovic, Tatry a Sparty, dále dvou hráčkách Vyškova a po jedné ragbistce mají zastoupení kluby Mariánské Hory a Říčany.

Nominace ČR ženy 7´s pro ME v Esztergomu

Čuprová Pavlína (RC Jimi Vyškov)
Exnerová Sára Lea (RC Sparta Praha)
Ferugová Daniela (TJ Sokol Mariánské Hory)
Hladilová Klára (RC Sparta Praha)
Hlaváčová Martina (RC Tatra Smíchov)
Nováková Kateřina (RK Petrovice)
Oupicová Lucie (RC Mountfield Říčany)
Samková Věra (RC Sparta Praha)
Svobodová Lucie (RK Petrovice)
Vacková Petra (RK Petrovice)
Vrbacká Kateřina (RC Jimi Vyškov)
Žižková Šárka (RC Tatra Smíchov)
Daníčková Kateřina (RC Tatra Smíchov)

Program českých ragbistek ve skupině
10:22 Česko - Finsko  
13:07 Česko - Malta
15:30  Skotsko - Česko

Pro zajímavost uvádíme pořadí, v jakém ženské sedmičkové týmy skončily na turnaj v Ostravě 10. - 11. června 2017 ...
Konečné pořadí: 1. Skotsko, 2. Německo, 3. Ukrajina, 4. Rumunsko, 5. Maďarsko, 6. Česko, 7. Finsko, 8. Švýcarsko, 9. Izrael, 10. Malta, 11. Moldavsko, 12. Lotyšsko.

Českeragby napsalo ...


Ragbistky Skotska vyhrály v Ostravě skupinu Trophy ME sedmiček. Česko skončilo šesté

(ps, Rugbyunion.cz, Českeragby.cz, foto: Miloš Březina)