Hurá do Prahy Petrovic na turnaj Staropražská šunka - HAM 2017

V roce 2017  pořádáme 8 ročník mezinárodního turnaje ragbyových veteránů Staropražská šunka - HAM 2017. Dějištěm turnaje bude tentokrát ragbyové hřiště RK Petrovice.

"První turnaj pod jménem Old Golden Prague-Stará Zlatá Praha jsme pořádali v roce 1994 (4 ročníky). Od roku 2009 se turnaj jmenuje Staropražská šunka a koná se každoročně s vyjímkou roku 2013. V tomto roce jsme totiž pořádali akci celoevropského významu EGORF 2013 za účasti 44 týmů. Na našem turnaji(Golden Prag a HAM) se zúčastnilo již 85 zahraničních týmů (v roce 2013 dalších 43) !!!" řekl prezident Old boys Praha Vladimír Kodytek.

Málo se ví, že díky Andejovi Hroncovi má klub pražských veteránů přesné statistiky, které má asi málokterý klub."První turnaje jsme organizovali za pomocí pevných linek v kancelářích a maximálně za pomoci faxu. Nyní i my dříve narození musíme používat moderní komunikační techniku. Turnaje jsou skvělou příležitostí pro nás poznat nové týmy, lidi, různé osobnosti či rugbyové styly. Pro zahraniční účastníky to je možnost poznat naší zem a Prahu, kde  stráví v průměru 3 dny. Součástí turnaje jsou nebo byly  i takzvané "třetí poločasy" které pořádáme v různých prostorách jako byly ragbyové klubovny, hotel Pyramida, Obecní dům, Strahovský klášter, Smíchovský pivovar, televizní restaurace Rohlík, a mnoho dalších zařízení různé úrovně," zavzpomínal Vladimír Kodytek.


Letošní ročník v se uskuteční 10.června 2017  na hřišti RC Petrovice od 10-16 hodin.

"Účast máme zajištěnu 6 zahraničních týmů + tým  moravských veteránu Moravskoslesžští Orly-MSO + tým pořadatelů Old Boys Praha. Zahájení bude již v pátek 9. června 2017 v historickém sále Smíchovského pivovaru a závěr v sobotu 10. června 2017 v  areálu České televize v restauraci Rohlík," upřesňuje předseda klubu Old boys. 

"Nutno dodat, že organizační výbor tak i složení týmu Old Boys Praha se za ta léta  od vzniku  do současnosti postupně obměnily. OBP totiž v příštím roce oslaví 30 let svého vzniku, protože za rok založení se považuje zájezd veteránů do Anglie v roce 1988. V týmu nyní diskutujeme,  jak oslavit toto výročí. Za veterány lze hráti od 35 let věku a těm kterým bylo v roce 1988 pětatřicet je nyní pětašedesát," upozornil na blížící se výročí klubu Kodytek.

"Pravděpodobně to bude zase domácí turnaj na který by jsme jako hráče tak i diváky rádi přivedli co nejvíce bývalých členů a účastníku různých tažení, takto totiž nazýval náš první a čestný prezident Slávek Petras zájezdy a utkání. Připomínám, že OBP bylo a je složeno z členů všech českých tradičních oddílů. Nyní se přidávají i hráči z nově vznikajících klubu .Členy OBP jsou a hlavně bývalo mnoho reprezentantů Československa nebo České republiky. OBP mělo a má jak členy tak příznivce roztroušené takřka po celém světě," má jasno Vladímír Kodytek pár hodin před startem turnaje Staropražská šunka - HAM 2017.

(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)