Mistrem Česka v ragbyových sedmičkách je Sparta Praha. Ve finále zdolala Tatru 24:19

Druhý den republikového  šampionátu v olympijských sedmičkách, který proběhl poslední srpnový víkend na ragbyovém hřišti  v Praze v Petrovicích, se rozhodlo o novém mistru mužů.

Nejdříve se hrála čtyři čtvrtfinalová utkání,  po kterých bylo jasno, že  medaile mohou získat jen tři ze čtyř týmů Sparta, Praga, Tatra a Přelouč.


Českeragby.cz bylo na místě děje ...


Pak v semifinále Sparta porazila snadno Přelouč a rovněž Tatra se vypořádala s několikanásobným mistrem sedmičkového tuzemského ragby s Pragou. Do finále se tak probojovaly stejné týmy jako v loňském roce Sparta a Tatra.

Finalové utkání bylo dramatické, oba týmy se během hrací doby 2 x 7 minut střídaly ve vedení, ale poslední úspěšná akce patřila nakonec Spartě. Její útočník Fortune během skoro přes celé hřiště  skočil rybičkou do brankoviště a získal pro obhájce titulu důležité body.  Sparta - Tatra  24:19.

"Finále bylo přehlídkou dvou v současné době nejlepších českých sedmičkových týmů. Vyhráli jsme, ale nutno soupeři přiznat, že do poslední chvíle nebylo o vítězi jasno. Nyní  se přeorientujeme na patnáctky, neboť už za dva týdny začíná liga," řekl pro ragbyový magazín České ragby kouč Sparty Petr Okleštěk.  Praha 26. srpna 2018


Čtvrtfinalová utkání

Tatra - Petrovice  52:0
Sparta - Sedlčany  45:0
Přelouč- Bystrc Brno  14:12
Praga - Říčany  33:12


Semifinalová utkání
Petrovice - Říčany  0:43
Sedlčany - Bystrc    5:24
Tatra - Praga  48:0
Sparta - Přelouč 64:0

Zápasy o konečné pořadí

O sedmé místo  ... Petrovice - Sedlčany  24:0
O páté místo  ... Říčany - Bystrc  47:5
O třetí místo  ... Praga Praha - Přelouč  35:0
Finále Tatra Smíchov - Sparta Praha 19:24

Konečné pořadí:  1. Sparta Praha, 2. Tatra Smíchov, 3. Praga Praha, 4. Přelouč, 5. Říčany, 6. Brno Bystrc, 7. Petrovice, 8. Sedlčany.Českeragby.cz rovněž napsaloŠestihodinové rozpinkání na republikovém šampionátu v ragbyových sedmičkách
(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)