Na příznivce šišatého míče čeká nová evropská soutěž Podzimní Pohár za účasti osmi týmů


Ragby ve světě se v říjnu 2020 rozjede  na plné obrátky. Na příznivce šišatého míče totiž čeká  nová evropská soutěž Podzimní Pohár za účasti osmi týmů. Pohár je  rozdělený na dvě skupiny.  A skupinu tvoří  Wales, Irsko, Anglie a Gruzie a B skupinu tvoří Francie, Skotsko, Itálie a Fidži.

Předposlední říjnový  víkend je bohatý na zajímavé zápasy. V sobotu 24.října 2020, se odehraje dohrávané utkání Poháru šesti zemí Irsko - Itálie, ale to není všechno. Francie ještě hraje s Walesem přípravné utkání.  Dále je na programu finále Premiership mezi Exter Chiefs a London Wasps. V neděli 25. října 2020  je na pořadu dne dohrávka Poháru šesti  zemí žen mezi Skotskem a Francii.

Týden poté v sobotu 31.října 2020 je na programu další dohrávka Poháru šesti zemí mužů, Francie se utká v Paříži s Irskem. A to není všechno. 

Portugalsko se v přípravném utkání utká 6.listopadu 2020 s Fidži ve francouzském Limoges. 

Britští a Irští Lions mají hrát  26.června 2021 na stadionu Murrayfield s Japonskem.

Jak říkám ...

„Minulý víkend jsem byl svědkem dvou finálových zápasů, které jsem viděl v televizi.  Ve finále Challange Cupu, druhé nejvyšší soutěži, zvítězili Bristol Bears nad RC Toulon 32 : 19 a v Championship Cupu ragbisté Exter Chiefs porazili borce z Racing 92  těsně 32 : 27. Zejména druhé finále byl boj až do poslední minuty. Zkrátka a dobře anglické kluby tak prokázaly mírnou převahu nad francouzskými soupeři," připomenul ragbyové události z víkendu Eduard Krützner senior.

„Bohužel v Česku, kde jsou obyvatelé země vážně ohroženi Covidem-19, nemáme dosud žádné podrobnější informace z jednání  Výkonného výboru, jak bude vyřešen problém s dokončením českých  soutěží. Je evidentní, že současná karanténa je nedovolí regulérně v roce 2020 dohrát, stejně tak neumožní české reprezentaci sehrát přípravné utkání s Polskem. Nabízí se proto možnost využít této dlouhé nucené přestávky k důkladné a odborné analýze současné hluboké krize českého  ragby, kterou si stále nechceme přiznat," uvedl ve svém komentáři legendární ragbista Eduard Krützner senior. 

(ps, ceskeragby.cz, koláž Petr Skála)