Na příznivce šišatého míče čeká nová evropská soutěž Podzimní Pohár za účasti osmi týmů

Na příznivce šišatého míče čeká  nová evropská soutěž Podzimní Pohár za účasti osmi týmů

Ragby ve světě se v říjnu 2020 rozjede  na plné obrátky. Na příznivce šišatého míče totiž čeká  nová evropská soutěž Podzimní Pohár za účasti osmi týmů. Pohár je  rozdělený na dvě skupiny.  A skupinu tvoří  Wales, Irsko, Anglie a Gruzie a B skupinu tvoří Francie, Skotsko, Itálie a Fidži.

Předposlední říjnový  víkend je bohatý na zajímavé zápasy. V sobotu 24.října 2020, se odehraje dohrávané utkání Poháru šesti zemí Irsko - Itálie, ale to není všechno. Francie ještě hraje s Walesem přípravné utkání.  Dále je na programu finále Premiership mezi Exter Chiefs a London Wasps. V neděli 25. října 2020  je na pořadu dne dohrávka Poháru šesti  zemí žen mezi Skotskem a Francii.

Týden poté v sobotu 31.října 2020 je na programu další dohrávka Poháru šesti zemí mužů, Francie se utká v Paříži s Irskem. A to není všechno. 

Portugalsko se v přípravném utkání utká 6.listopadu 2020 s Fidži ve francouzském Limoges. 

Britští a Irští Lions mají hrát  26.června 2021 na stadionu Murrayfield s Japonskem.

Jak říkám ...

„Minulý víkend jsem byl svědkem dvou finálových zápasů, které jsem viděl v televizi.  Ve finále Challange Cupu, druhé nejvyšší soutěži, zvítězili Bristol Bears nad RC Toulon 32 : 19 a v Championship Cupu ragbisté Exter Chiefs porazili borce z Racing 92  těsně 32 : 27. Zejména druhé finále byl boj až do poslední minuty. Zkrátka a dobře anglické kluby tak prokázaly mírnou převahu nad francouzskými soupeři," připomenul ragbyové události z víkendu Eduard Krützner senior.

„Bohužel v Česku, kde jsou obyvatelé země vážně ohroženi Covidem-19, nemáme dosud žádné podrobnější informace z jednání  Výkonného výboru, jak bude vyřešen problém s dokončením českých  soutěží. Je evidentní, že současná karanténa je nedovolí regulérně v roce 2020 dohrát, stejně tak neumožní české reprezentaci sehrát přípravné utkání s Polskem. Nabízí se proto možnost využít této dlouhé nucené přestávky k důkladné a odborné analýze současné hluboké krize českého  ragby, kterou si stále nechceme přiznat," uvedl ve svém komentáři legendární ragbista Eduard Krützner senior. 

(ps, ceskeragby.cz, koláž Petr Skála)
České ragby 2.díl - podzim 2020

České ragby 2.díl - podzim 2020

30.10.2020 08:00:00

I přes omezení kvůli pandemii Covid-19 se trénovalo a něco se stihlo i odehrát Navštívili jsme hřiště Tatry Smíchov, armádní sportovní centrum ASC Dukla a Mountfield Říčany. (rp,ceskeragby.cz...