Novozélandští ragbisté vedle orloje předvedenou hakou na chvíli zastavili turistický provoz

Novozélandští ragbisté vedle orloje předvedenou hakou na chvíli zastavili turistický provoz
Radní pro sport Vít Šimral  z Magistrátu hlavního města Prahy 50 hodin před začátkem přátelského utkání ragbistů  Česko - New Zealand Ambassador´s XV, které se odehraje ve středu 26. června 2019 na hřišti Tatry Smíchov, přijal hráče v černých dresech hovořící anglicky a deset hráčů bez dresů hovořící český.


Českeragby.cz bylo na místo děje ...V Brožíkově síni mezi obrazy zobrazující osobnosti české historie se ragbisté s kapradinou na prsou na jeden s dresů všichni podepsali, aby jej pak předali radnímu pro sport. Ještě předtím Vít Šimral převzal i reprezentační zvláštně pruhovaný český dres. Došlo i k přípitku a ke společné fotografii pod obrovským Brožíkovým obrazem zobrazující Mistra Jana Husa na Kostnickém koncilu.

Po přijetí uvnitř památné budovy  ještě následovalo i předvedení pověstné Haky a to jen  pár kroků vedle orloje.

Tím  se samozřejmě na místě, kde lidé čekávají si prohlížet  apoštoly na orloji,  na chvíli zastavil turistický ruch. Po vystoupení s Hakou  návštěvníci Prahy tak využili ragbisty ke společným fotografiím s nimi, netušíce, že ti kluci nejsou úřadujcí mistři světa, ale jen výběr složený z novozélandských ragbistů, kteří se pohybují po Evropě a i mimo ní. Jak říkám ...
"Většina z nich tu je už od pátku 21. června a už měli možnost si prohlédnout pozoruhodnoti Prahy a Středočeského kraje. Přišli podpořit i své krajany softbalisty, kteří zde hráli v Praze na MS o medaile. Svoji Haku již předvedli ve dvou televizních pořadech, ale ukáží ji ještě párkrát například i na Ministerstvu zahraničních věcí, kde budou rovněž přijati. Z Prahy odcestují různými směry ve čtvrtek 27. června 2019 den po utkání. Jinak z loňské výpravy je tu připraveno si ragby  opět v Praze zahrát osm ragbistů," prozradila podrobnosti kolem návštěvy ragbistů ze země vyznávající stříbrnou kapradinu Kateřina Koubová z klubu Tatry Smíchov.


(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)